Aplikace iDrby Pro iOS

Dostane aplikace Mail pro iOS aktualizaci? Tato vylepšení by jí slušela

pošta
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Na platformě iOS je k dispozici množství klientů pro e-mailovou komunikaci. Nemuselo by ale tomu tak být, kdyby nativní aplikace Mail měla tyto funkce.

Ať se nám to líbí, nebo ne, e-mailová konverzace je v naší době zcela běžnou a mnohdy velice důležitou formou komunikace. Spočítejte si schválně, kolik e-mailů denně obdržíte a kolik jich odešlete. Zjistíte tím, kolikrát vašeho e-mailového klienta otevřete. A to se nebavíme o tom, kolikrát v konverzacích něco hledáte.


Spark 2 Je tu Spark 2 a přináší úplně nový způsob sdílení e-mailů- https://youtu.be/urrRzlbu3Bc Největší novinkou mailového klienta Spark 2 je možnost sdílení mailových zpráv napříč týmem spolupracovníků. A to jak v případě… ...

Osobně mám v aplikaci Mail přihlášeno pět účtů. I když v App Store najdete tituly jako Outlook, Spark, Newton, Astro atd., nativní Mail je pořád velice dobře použitelný. Chybí mu ale několik zásadních funkcí, kterými by svou konkurenci dohnal. Které to jsou?

pošta

 

Naplánování odeslání e-mailu

Všichni přece vědí, že odeslat e-mail po pracovní době nemá smysl. Příjemci totiž zapadne v příchozí poště plné newsletterů a jiných reklamních nabídkách, případně spamu. No jo, ale co když se zrovna vracíte třeba ze služební cesty a již panuje noc? Můžete si e-mail na iPhonu či iPadu uložit do konceptů, ale musíte poté myslet nato, jej ráno odeslat. Možnost naplánování si odeslání by tuto, a mnohé další situace, elegantně vyřešila.

 

Odložení příchozího e-mailu

Možná i z výše uvedeného důvodu dostáváte e-mailové zprávy také o víkendu, kdy chcete odpočívat a nestarat se o pracovní záležitosti. Pokud navíc praktikujete „Zero Inbox“, stejně příchozí e-mail rozkliknete, aby vám na ikoně nesvítil odznak s počtem nepřečtených zpráv. Jenže pak na něho zapomenete a on zapadne mezi další příchozí poštou. Jednoduchou funkcí byste si jej však mohli odložit na vámi stanovený čas. Aplikace by vás pak na něho znovu upozornila a vy už byste se mu mohli plně věnovat.

 

Hromadné vkládání příloh

Do zprávy v aplikaci Mail můžete přidat fotografii, video i dokumenty, je to ale tak krkolomné, až je s podivem, že to funguje již tak dlouho. Např. máte-li rozepsaný e-mail a chcete vložit několik fotografií, musíte na místě, kde tak chcete učinit, dlouze podržet prst, kliknout na šipku vpravo a vybrat Vložit fotografii/video. Tak ale vložíte jeden snímek. Chcete přidat další? Musíte celou akci opakovat.

Přidání ikony, i když asi ne do klávesnice, ale spíše do rozraní nebo např. s několika dalšími možnostmi pod předmět, by uživateli hodně usnadnilo práci. Hromadné vkládání by tak uvítal jistě každý, stejně jako možnost přikládat dokumenty trochu intuitivněji jak z iCloudu, tak z dalších služeb a aplikací.

 

Sdílení v aplikaci Mail

Vyjma importu příloh by se jistě hodil i jistý export obdržené zprávy. Teď není řeč o přílohách, které si můžete uložit dle jejich charakteru do příslušných aplikací. Zde je řeč čistě o textu. Ten z příchozího e-mailu nedostanete jinak, než výběrem, kopírováním a vkládáním do patřičné aplikace, třeba Poznámek. Jediné tlačítko by přitom stačilo. To je navíc přítomno napříč celým systémem, tak škoda, že není i zde. Mohli byste si tak e-mail odeslat i do PDF souboru, nebo do třeba off-line čtečky Pocket atd.

A co vy? Používáte nativní aplikaci Mail, nebo jste sáhli po řešení třetí strany? A která funkce ve vašem klientu chybí nejvíce právě vám? Napište nám to do komentářů pod článek.

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.