Aplikace

Trpíte přílišným stresem? Odreagujte se v omalovánkách Lake

Lake
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikace Lake odbourává za pomoci umění váš každodenní stres. A to velice jednoduchou formou. Omalovánky nemusejí být totiž pouze pro děti.

I dospělí někdy potřebují vypnout, relaxovat a nad ničím nepřemýšlet. Lake vám to umožní. V aplikaci si totiž otevřete nějakou kresbu a jen si čmáráte takovou barvou, jakou prostě chcete a takovým nástrojem, který vám padne do oka. Titul zaujal i zástupce Applu, protože od nich obdržel App Store Editors’ Choice a Apple Design Award Winner 2017.

Jednoduché, rychlé, intuitivní

Aplikace má krásné a jednoduché rozhraní, ve kterém se vám ihned zobrazí různí umělci s jejich obrázky. Ty tvůrci sítě hledají na Instagramu, samozřejmě ale přidávají i ty své. Některé jsou zdarma, některé jsou placené, než ale počmáráte všechny, chvilku vám to zabere. Počítejte ale s tím, že některé jsou placené. Jiné se vám ale odblokují hned poté, co některé předchozí budete sdílet.

 

Není to jen o hezkých obrázcích, ale i o lidech, kteří se za nimi skrývají.

Na výběr máte z několika nástrojů, mezi kterými nechybí štětec, sprej, ani guma. Samozřejmě jim můžete určovat i různé tloušťky. Barvy si vybíráte z široké palety odstínů, jednoduše jim i přidáváte nebo ubíráte sytost. Pro rychlé kreslení si lze zapnout nepřesáhnutí hran.

Zapomeňte na svět kolem

Vaše představivost nemá žádné meze a aplikace vám umožní opravdu se vyřádit. Nemusíte se řídit konturami, ani barvami. Vše je jen na vás a na tom, jak to cítíte. V aplikaci vám navíc nikdy nedojdou pastelky, i s ní šetříte přírodu, protože nepoužíváte žádný papír.

Své výtvory si můžete uložit do galerie a třeba si je i vytisknout. Lze je samozřejmě také sdílet na sociální sítě. Aplikace využívá synchronizace skrze iCloud, takže na takovém obrázku, na kterém jste na iPhonu přestali, můžete na iPadu zase začít.

Klady

  • Paleta nástrojů
  • Množství barev
  • Nepřesahování hran
  • Každý den nová šablona

Zápory

  • Hodně žere čas
Lake: Artists Coloring Books (recenze)
  • Ovládání aplikace
  • Vzhled
  • Využití
  • Cena
4.5

Skvělé

Aplikace Lake odbourává za pomoci umění váš každodenní stres. A to velice jednoduchou formou a navíc zdarma. Co víc byste si přáli?

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.