Jak si navýšit kapacitu iCloudu a zálohovat na něho iPhone už víte. Tento článek se tak zaměří ještě na Knihovnu fotografií na iCloudu a na iCloud Drive.
iCloud je služba typu cloud od společnosti Apple, představená v červnu 2011 a integrovaná do všech zařízení společnosti. Myšlenka iCloudu je, že uživatelský obsah je uložen na serveru u společnosti Apple a uživatel může tato data synchronizovat a měnit. iCloud podporují základní aplikace od společnosti Apple, jakými jsou Kontakty, Kalendář, Mail nebo iTunes.
Vedle toho Apple nabízí i vývojářské nástroje, jež lze použít pro začlenění iCloudu do aplikací třetích stran. Oproti jiným službám typu cloud má iCloud tu výhodu, že je integrován na úrovni operačního systému jako takového, a tudíž, aby uživatel mohl využívat iCloud, nemusí se nikde registrovat (stačí mu Apple ID).
Knihovna fotografií na iCloudu (iCloud Photo Library)
Služba iCloud Photo Library funguje tak, že veškeré vaše fotografie, které pořídíte nějakým zařízením (iPhone, iPad atd.) synchronizuje mezi sebou. Takže fotografii pořízenou iPhonem vidíte v iPadu a Macu, fotografii pořízenou iPadem vidíte zase v iPhonu i Macu. Pořízené fotografie se totiž uloží na iCloud a tam k nim přistupují všechna zařízení, která máte pod jedním Apple ID, proto je vidíte i na nich.
Pokud trpíte nedostatkem místa, nezanedbatelnou položkou kapacity paměti iCloudu právě mohou zabírat vaše fotografie a videa. Rozkliknutím nabídky Knihovna fotografií na iCloudu tak můžete fotografie a videa na iCloudu smazat a uvolnit tak množství jeho kapacity. Nezapomeňte si ale své záznamy nejdříve zálohovat, ať o ně nadobro nepřijdete. Nemusíte také mazat všechny naráz, ale lze je promazat postupně.
iCloud Drive
Na iCloud Drive si můžete bezpečně ukládat všechny své soubory a pak s nimi pracovat na iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu nebo i PC. macOS Sierra umí na iCloud Drive automaticky nahrávat obsah plochy a složky Dokumenty, kam se na Macu obvykle ukládá většina souborů. Všechny soubory tak budete mít vždy po ruce v aplikaci iCloud Drive na iOS zařízeních. A funguje to i naopak. Už nemusíte řešit, kde je co uložené. Své soubory máte totiž na všech svých zařízeních včetně iPhonu nebo dalšího Macu.
Čím více dat ale na iCloud posíláte, tím více samozřejmě zmenšujete jeho kapacitu a tím potenciálně hrozí jeho zaplnění. V nabídce Nastavení, iCloud, Úložiště a Spravovat úložiště můžete svému iCloudu uvolnit promazáním zbytečných dat. Více najdete v předchozím článku.
Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie