Aplikace

Jak si zjistit dostupnost Apple služeb v ČR

Apple provozuje velké množství služeb jako je Apple Pay, Apple Music, Siri atd. Mnoho z nich ale není dostupných v ČR. Jak to zjistit?

Při svém brouzdání na oficiálních stránkách Applu jsem narazil na užitečnou stránku. Potřeboval jsem totiž také zjistit, zda už se konečně i u nás lze registrovat do služby News a poskytovat čtenářům obsah z našeho webu. Nejde. Ale pozitivní na celé věci je právě, že teď už mám naprostý přehled o poskytovaných službách a jednotlivých funkcí. Vše je přehledně rozepsáno.

Dostupnost Apple služeb v ČR

iOS 10 a dostupnost Apple služeb

Stránka pojednává o službách dostupných v iOS 10. Ty jsou pak rozčleněny na specifické funkce a u každé je zobrazen dostupný region. Například tedy u Apple Pay svítí 14 zemí, ve kterých si uživatelé dopřávají komfortu placení iPhonem nebo za pomoci Apple Watch.

Zajímavé jsou také jednotlivé funkce Siri. U té jsou jednotlivě vyjmenované funkce jako hledání restaurací v okolí, použití slovníku nebo zobrazení sportovních výsledků. Nikoho asi nepřekvapí, že u žádné nefiguruje oblast ČR. Pokud se ale Apple rozhodne o rozšíření, hned první den bude na této stránce provedena aktualizace a naše republika zasazena do příslušné kategorie.

Mapy jsou pro nás přívětivé

Naopak milá je podpora dopravních informací v Praze. Ta se ukazuje mezi celkem málo městy, kde se dá tato funkce využít. Mimo Prahu se pak ještě Brno dá zobrazit ve 3D režimu mapy, který Apple nazývá Flyover.

Nejobsáhlejší kategorií, co se využití oblastí týká, je jednoznačně App Store. Ten funguje takřka všude. Kategorie jsou rozdělené navíc pro aplikace i hry samostatně. Je tedy vidět, že nejstarší služby jsou nejrozšířenější a platí zde pravidlo, že kdo si počká, ten se dočká. Uvidíme, jak dál bude zasazování služeb do dalších zemí pokračovat a doufejme, že se dočkáme někdy i zmíněného placení přes Apple Pay nebo třeba televizních seriálů v iTunes Storu.

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)