Poradna

Jak zjistit využití iCloudu a změnit si velikost jeho úložiště

úložiště
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple uživatelům iCloudu poskytuje 5 GB úložiště zdarma. S tím, jak jdou technologie dopředu, vám tento prostor ale nemusí stačit a můžete chtít víc.

Mohou za to nejen fotoaparáty nových iPhonů a iPadů, jejichž záznamy ve fotostreamu jsou stále obéznější, ale i různé aplikace, které iCloud využívají v hojnější míře, než v jeho začátcích. Ukládají na něho nejen progres ve hře, abyste mohli vycházet na všech vašich zařízení ze stejné situace, ale třeba také data, dokumenty, zálohy atd. Neposlední zásluhu na obsahu iCloudu má i záloha celého vašeho zařízení a aplikace iCloud Drive.

 

Dostatečný Cloud za pár kaček

Pokud je vám už základní úložiště malé, můžete si jej navýšit. Když pak usoudíte, že jste přestřelili a postačí vám méně, kdykoli jej lze zase ponížit na pro vás optimální poměr ceny a množství dat, které si na vzdálené servery Applu můžete v šifrované podobě uložit. Platí se měsíčně a ceny jsou vidět na následujícím otisku obrazovky.

tarif

Jak je vidět, alespoň ty základní ceny nejsou nijak hrozivé a za klid duše, kdyby se vám cokoli s vaším zařízením stalo, se těch cca 30 Kč měsíčně do jeho zálohy vyplatí investovat. Samozřejmě ale i nadále můžete, pěkně po staru, zdlouhavě a nudně, zálohovat do svého počítače. Pokud využíváte rodinné sdílení, velikost iCloudu se musí nastavit každému uživateli zvlášť.

 

Jak na navýšení kapacity iCloudu

Jestliže si chcete kapacitu vašeho iCloudu navýšit, jděte do Nastavení, zvolte Obecné a následně Úložiště a využití iCloudu. Zde zjistíte nejen to, kolik paměti máte využito z té pevně dané, ale právě vidíte i obsah dat v iCloudu. Po zvolení nabídky Spravovat úložiště vidíte, kolik dat vám která aplikace přesně zabírá.

Když si ji pak rozkliknete, přes nabídku vpravo nahoře Upravit můžete jednotlivé položky mazat. V dolní části nabídky se pak skrývá možnost Změnit tarif úložiště. Zde už si stačí jen zvolit některou z výše řečených variant a potvrdit ji symbolem Koupit vpravo nahoře a vyplnit své přihlašovací údaje. Všechny ceny jsou samozřejmě s DPH.

 

Zdroj: 9to5mac.com

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.