iDrby

Co je nového v CarPlay iOS 11? Vylepšené rozhraní i nové funkce

CarPlay iOS 11

Společně s iOS 11 přijde i nové CarPlay. Systém pro automobily získá nové funkce jako průvodce Apple Mapami, doporučení trasy a další.

Na podzim se všichni uživatelé dočkají ostré verze iOS 11. Společně s ním přijde i aktualizované CarPlay. Klíčovou roli přitom v tomto případě bude hrát navigace, kterou řidiči používají velmi často. Apple Mapy budou připravenější než kdykoliv předtím.

V současnosti je v testování iOS 11 Beta 2 a všichni zkouší nové funkce. Pro tuto verzi je k dispozici v Apple Mapách info o jízdních pruzích. Zatím je možné se nechat navigovat v CarPlay pouze pomocí Apple Map. Uživatelé konkurenčních Google map nebo navigace Waze tak mohou být zklamáni.

Apple Mapy v CarPlay zobrazí i maximální rychlost

Další užitečnou funkcí bude zobrazení aktuální maximální rychlosti, kterou lze jet. Po přejetí značky, která signalizuje maximální rychlost, se do několika sekund tato hodnota objeví i v navigaci. Škoda, že takové upozornění není už v klasických Apple Mapách na iOS. Během navigace dokáží mapy doporučit alternativní cestu. To se hodí v případě, kdy se dostanete třeba do zácpy a chcete jet jinudy.

Na levé straně se zobrazují ikony nejpoužívanějších aplikací i během navigování a pokud zmeškáte nějakou notifikaci, na ikoně se objeví červený odznak. Vidíte tak na první pohled, co jste zameškali a nemusíte vyskakovat z navigace.

Ostatní změny jsou spíše kosmetické. Siri změnila vzhled a více tak koresponduje s jejím designem v iOS 11. Režim poslechu pak zůstal stejný. Celkové zlepšení se tak týká především navigace a je to dobře. Je to hlavní funkce, kterou řidiči používají a díky CarPlay jde vše hladce.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)