Lifestyle

21 % uživatelů Windows plánuje přejít na Mac, říká průzkum

Přechod na Mac

Za mořem si libují v různých průzkumech. Jeden takový ukazuje, že 21 % uživatelů Windows chce přejít na Mac. Opačně míří pouze 2 %.

Průzkum probíhal na území USA a zjistil, že 21 % uživatelů notebooků s Windows plánuje přejít v brzké době na Mac. Naopak pouze 2 % dotázaných chtějí z Macu odejít na počítač s Windows.

Toto číslo dokonce ještě vzrostlo mezi tázanými, kteří vlastní stolní počítač s Windows. Tam se vyjádřila celá čtvrtina, že přejde na Mac v následujících 6 – 24 měsících. Nutno ale podotknout, že anketa probíhala většinou u vysokopříjmových skupin, přičemž nejvíce se pro přechod na Mac vyjadřovali lidé s příjmem vyšším jak 150 000 dolarů ročně.

Domácí spotřebitelé ale nejsou jediní, kteří vidí smysl v přechodu na Mac. Když IBM dovolila svým zaměstnancům, aby si v roce 2015 vybrali mezi Macem a Windows, zaznamenala společnost dramatický pokles volání na místní IT podporu. Následně vypočítala, že ušetřila 270 amerických dolarů na zaměstnance, kteří začali používat Mac.

 

Zdroj: 9to5mac.com

Apple Watch PowerBeats3

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)