Aplikace

Apple aktualizoval jeho aplikaci Clips. Přináší lepší práci s textem a další drobná vylepšení

Apple Clips
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple v minulých dnech prvně aktualizoval jeho nejnovější mobilní aplikaci Clips. Hlavním vylepšením je jednodušší práce s textem, novinky jsou pak ale i kolem sdílení.

Aktualizace nese označení 1.0.1 a uživatelé s ní nově mohou editovat tzv. Live Text v grafickém okně přímo během přehrávání vašeho klipu. Dříve jej šlo editovat, pouze pokud bylo video pozastaveno. Aktualizace přináší i zjednodušení procesu sdílení výsledku.

 

Vylepšení je více

Clips při odesílání videa nově doporučuje často používané kontakty, takže je můžete poslat více uživatelům. To se hodí zejména pro skupinové zprávy. Aplikace je také stabilnější, takže při nahrávání a sdílení videozáznamů už tak často nepadá. To zejména pokud obsahuje nějaký přidaný prvek, jako jsou plakáty s textem.

Aplikaci Apple vydal v dubnu, kdy vyšla na iPhone i iPad a je jistou alternativou pro Snapchat a Instagram. Clips dokáže vyexportovat až šedesátiminutové video, které umí detekovat řeč v záznamu obsaženou a patřičně ji otitulkovat. Samozřejmě obsahuje také efektní filtry a jednoduchou střižnu. Aktualizace je stejně jako aplikace sama zdarma a neobsahuje žádné mikrotransakce, takže se jí ani nijak nedotýká nedávné zdražení napříč celým obchodem App Store.

Zdroj: Appleinsider.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.