Aplikace Pro iOS

5 užitečných tipů v iOS 10, o kterých jste možná nevěděli

aktualizace, iOS 10.3, iOS 10

Operační systém iOS 10 má spoustu vychytávek a o některých ani uživatelé nevědí. Podívejte se na 5 skrytých tipů, o kterých možná ani nevíte!

Všech 5 tipů, které v článku ukazujeme, je poměrně dost skrytých. Nemusíte tak o nich vůbec vědět. Pro někoho se bude jednat o objev, pro jiného zase o starou známou věc.

Výběr více fotek tažením prstu

Když vybíráte více fotek, které chcete poslat, nemusíte vybírat každou zvlášť kliknutím na ni. Pokud se ale rozsah fotek nachází na stejném místě, kdy třeba chcete odeslat kamarádovi fotky z výletu, stačí podržet prst na první z fotek a táhnout jím až na fotku poslední. Je to rychlé a u desítek fotografií to rozhodně oceníte.

Obnovení stránky App Store

Obchod s aplikace App Store obsahuje stovky tisíc aplikací a her. Obsahuje také záložky, díky které uvidíte, jaké aktualizace aplikací už proběhly a jaké je ještě třeba provést. Nikde se ale nenachází tlačítko pro obnovení stránky. Refresh dané sekce provedete, i když se to zdá zvláštní, když 10krát poklepete na dolní lištu. V případě aktualizací tak 10x klikněte na položku Aktualizace.

iOS 10

Změna uspořádání dolní nabídky

Když se nacházíte na webové stránce nebo třeba fotografii, uvidíte dole ikonku pro vyvolání nabídky sdílení. Ta obsahuje kromě AirDropu také ikonky aplikací, ve kterých je možné sdílení provést a spodní pás možnosti, co s danou stránkou nebo fotkou udělat. Pokud často třeba posíláte fotky pomocí zpráv, chytněte si ikonku aplikace Zprávy a přetáhněte ji na první místo. Funguje to velmi podobně, jako uspořádání ikon na hlavní ploše.

iOS 10

Nastavení rychlého filtru v aplikaci Mail

Od iOS 10 je možné v aplikaci Mail aplikovat rychlý filtr. Ten je reprezentován ikonkou dole vlevo. Standardně je nastaven na zobrazení všech nepřečtených mailů. Jeho chování ale lze změnit. Jakmile jej aplikujete, stačí kliknout na název Nepřečtené a objeví se několik možností, jak ho nastavit. Není problém si rychlou volbu nadefinovat pro označené maily nebo maily od konkrétního příjemce.

iOS 10

Vstávejte s Apple Music

Už vás omrzeli klasické zvuky budíku? Můžete je změnit na oblíbenou skladbu z Apple Music. Stačí se při nastavení nového budíku podívat do položky Zvuk a vybrat skladbu.

iOS 10

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)