Aplikace

YouTube TV je oficiálně spuštěna. Zatím jen v Americe

TV
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Samostatný televizní servis sítě YouTube stojí 35 dolarů měsíčně a užijí si jej obyvatelé New Yorku, San Francisca, Philadelphie a Chicaga.

Samozřejmě se očekává, že bude služba expandovat i mimo spojené státy. Za měsíční poplatek 35 dolarů získají zájemci kanály CBS, Fox, NBC, ABC, EPSN a Disney i se všemi jejich mutacemi. Další stanice pak budou ještě přibývat. Brzy by se uživatelé měli dočkat i AMC, BBC America, IFC, Sundance TV, WE tv a BBC World News.

 

Na jedno předplatné můžete YouTube TV sledovat až na šesti zařízeních a to klidně naráz. Vysílání spustíte nejen ve webovém prohlížeči vašeho počítače, ale i v chytrých telefonech a tabletech se zařízením Android nebo iOS. Pokud byste chtěli využít velkou obrazovku vaší televize, musíte vlastnit Chromecast od Googlu. Podpora širokého spektra chytrých televizí je v plánu v průběhu roku. První měsíc služby je na zkoušku zdarma.

televize

YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Svým uživatelům umožňuje nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Jsou na něm dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a například i video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 37 miliard Kč).

 

AT&T dává HBO zdarma

A o televizi ještě jednou. Americký operátor AT&T bude svým zákazníkům k jeho prémiovým tarifům dávat přístup ke sledování stanice HBO a to zcela zdarma. Díky službě HBO Go tak mohou sledovat oblíbené pořady nebo novinkové filmy kdekoli a kdykoli nejen v zařízení se systémem iOS ale i v Apple TV. V souvislosti s aktuálním bojem naší vlády s mobilními operátory, uvítali byste podobný benefit i u nás?

Zdroj: 9to5mac.com, AppleInsider.com, Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.