iDrby

Používejte Zprávy v iOS efektivněji

Zprávy

Nejpoužívanější aplikací na iOS zařízení jsou jednoznačně Zprávy. Každý píše smsky nebo iMessage. Spousta možností ale není na první pohled vidět, a tak si je ukážeme.

Než na podzim přijde nový systém iOS 10, je dobré znát a hlavně využívat všechny možnosti aplikace Zprávy na iOS 9. Přečtěte si o 5 nejzajímavějších skrytých funkcí, které uživatelé málo využívají, protože o nich většinou vůbec nevědí.

Přeposlání zprávy

Když vám někdo pošle zprávu a rychle ji chcete poslat někomu dalšímu, nemusíte ji kopírovat. V případě, že jich chcete poslat dál více, je to navíc ještě zdlouhavější. Stačí podržet prst na zprávě, vybrat Další… a pak si jen „zafajfkovat“ všechny zprávy, které chcete přeposlat. Klikněte na šipku v pravém dolním rohu a zadejte kontakt, kam se zpráva přepošle. Jednoduché!

Zprávy

Správa skupiny

Pokud si píšete s více lidmi najednou a máte vytvořenou skupinu, můžete do ní stále přidávat nové kontakty. Stačí si zobrazit podrobnosti a vybrat Nový kontakt.

Zprávy

Odeslání aktuální polohy

Na někoho čekáte a on přesně neví, kam má za vámi dorazit? Pokud používá iMessage, jednoduše mu zašlete svojí aktuální polohu. Rovnou ve Zprávách klikněte u daného kontaktu na podrobnosti a vyberte položku Odeslat moji současnou polohu. Pošle se krásně v zobrazení mapy a dotyčný už se nemůže vymlouvat, že dorazil pozdě, protože zabloudil.

Zprávy

Zobrazení času odeslání

S někým si píšete více, zpráva střídá další zprávu a pokud se chcete později podívat, v jakém čase jste si psali, nikde to není zobrazené. K tomu slouží jednoduchý trik. Stačí prstem přejet zprava doleva a odkryje se údaj, který je u každé bubliny. Je jím přesný čas odeslání!

Zprávy

Použijte 3D Touch k náhledu odkazu

Funkce 3D Touch je novinkou na iPhonu 6s a 6s Plus. Postupně jí uživatelé přichází na chuť a Apple zakomponoval její použití i do Zpráv. Přijde vám ve zprávě odkaz a vy na něj musíte kliknout, počkat až se načte a pak se zase vracet zpátky do aplikace. Pomocí 3D Touch stačí na odkazu přidržet silněji prst, odkaz vám vyskočí v nové bublině, a rychle se na něj podíváte. Stále ale zůstáváte v aplikaci Zprávy.

Používáte tyto triky nebo si vystačíte i bez nich? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem! 

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)