Aplikace Pro Apple Watch

Jóga a vodní pólo budou další cvičení v Apple Watch

Jóga Apple Watch

Aplikace Cvičení v Apple Watch nabízí několik druhů měřených aktivit. Nově, jak se zjistilo z firmwaru reproduktoru HomePod, přibude jóga nebo vodní pólo.

Firmware bezdrátového reproduktoru HomePod, nám prozradil i některé věci, které se ho bezprostředně netýkají. V jeho kódu se totiž našla zmínka o nových typech cvičení ve stejnojmenné nativní aplikaci v Apple Watch. Nyní si můžete vybírat ze slušného seznamu aktivit, ale stále je tu prostor pro zlepšení.

Jóga Apple Watch cvičení

Jóga a zápas nebudou jediné novinky

Jóga, vodní pólo, zápas nebo vzpírání činek chybí a pokud s hodinkami sportujete, určitě nějakou z těchto uvedených činností občas provozujete. Teď lze vybírat z chůze, běhu a jízdě v hale nebo venku, elipticalu, veslování, stepperu a plavání v bazénu nebo na otevřené vodě. Pokud děláte jakoukoliv jinou činnost, musíte vybrat poslední možnost Jiné.

Jóga Apple Watch

Všechna nová cvičení by mohla začít přibývat od watchOS 4, který přijde k uživatelům na podzim letošního roku. Jediným novým potvrzeným cvičením je zatím intenzivní intervalový trénink známý pod zkratkou HIIT.

Není ale vyloučeno, že kromě nového operačního systému pro chytré Apple hodinky přijde rovnou nový model. Apple Watch Series 3 by se totiž mohly objevit zhruba po roce, co Apple ukázal druhou generaci. Pokud se tak nestane, určitě bude společnost chtít vydat třetí generaci v první polovině příštího roku.

 

Cvičení nebo jen štítky?

Ke spekulacím ohledně nových druhů cvičení se přidal i server TechCrunch. Ten tvrdí, že se nejedná o nové druhy cvičení, ale pouze o štítky, které lze přidělit cvičení po zvolení kategorie Jiné. V praxi by tak před cvičením uživatel vybral Jiné a po absolvování tréninku si mohl vybrat mezi těmito novými štítky. Těch je už teď několik desítek.

Jak Apple měří aktivitu po zvolení kategorie Jiné není úplně jasné. Nemůžeme ale zřejmě počítat s takovou přesností. Hlavní kategorie cvičení jsou připravené tak, aby skutečně hodinky změřili hlavní činnosti během cvičení. V případě jiných, se bude tak jednat pouze o jejich oštítkování.

Zdroj: Appleinsider.com

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)