Poradna

Jak v OS X zobrazit velikost složky ve Finderu

Marek Veselý

V tomto tipu vám poradíme, jak si ve Finderu v OS X zapnout zobrazení velikosti složky pro List view. Standardně je totiž vypnuté.Pokud ve Finderu používáte List view neboli seznam, zobrazí se vám několik sloupečků jako Název, Velikost, Typ, Datum vytvoření apod. V sloupečku Velikost ze zobrazuje velikost pouze jednotlivých souborů, u složek tomu tak není.

finder

 

Jak na to

  1. Otevřete Finder.
  2. V Menu baru vyberte View -> List.
  3. Opět v Menu baru vyberte View -> Show View Options.
  4. Zaškrtněte možnost Calculate all sizes.

OS X

Povolení této funkce nahradí dvě pomlčky, které se standardně zobrazují u složek ve sloupečku Velikost. Nic víc není potřeba. Netušíme, proč tuto možnost Apple nepovolí automaticky – určitě si ji totiž každý zapne, když ví, jak na to.

 

Otevření okna s náhledem na seznam

Ne všechna okna Finderu se automaticky otevírají s tímto rozložením. Je tedy dobré si nastavit seznam jako defaultní zobrazení.

  1. Otevřete Finder.
  2. V Menu baru vyberte View -> Show View Options.
  3. Zaškrtněte možnost Always open in list view.
  4. Klikněte na tlačíkto Use as Defaults.

OS X

Nyní se vám otevře nové okno Finderu s náhledem na seznam souborů či složek a ve sloupečku Velikost bude zobrazena velikost složek.

Zdroj: 9to5Mac

iPhone XR

O autorovi

Marek Veselý

Marek Veselý

Technical writer, editor, korektor, redaktor a překladatel, věčný student, milovník angličtiny a češtiny, spáč, Apple uživatel a zároveň velký kritik.