Zdraví je to nejcennější, co máme. Systém iOS poskytuje různá nastavení, která vám pomohou, když jste v nouzi. Je proto vhodné, mít vyplněné své zdravotní ID a vědět, jak používat Tíseň SOS.
Aplikace Zdraví neschraňuje jen informace o tom, jak jste ten který den aktivní. Můžete si v ní nastavit i informace, jaké léky pravidelně požíváte, ale lze zde vybrat i nouzový kontakt, na který se má případně volat, když se vám něco přihodí.
Zdravotní ID
Po spuštění aplikace Zdraví přejděte do záložky Zdravotní ID. Zde vpravo nahoře vyberte volbu Upravit. Předně je důležité mít zapnutou možnost Zobrazit při uzamčení. Níže se pak nacházejí informace o vás, které je vhodné mít vyplněné dle skutečnosti.
Vyplnit lze datum narození, zdravotní problémy, zdravotní záznamy, alergie a reakce, i léky, které pravidelně požíváte. Zadat zde můžete i svou váhu a výšku. Také jde přidat i krevní skupinu a informace o dárcovství orgánů. V takovém případě proběhne vaše registrace do fondu Donate Life.
Vhodné pak je vyplnit i alespoň jeden nouzový kontakt. Přidat jich lze ale až 25. Když pak využijete funkce Tíseň SOS, bude při vašem volání na tísňovou linku odeslána na tato telefonní čísla i zpráva s tím, že jste v nouzi. Zároveň se odešlou informace o vaší aktuální poloze.
Tíseň SOS
K nastavení funkce Tíseň SOS jděte do Nastavení a zde najděte stejnojmennou sekci a otevřete ji. Na displeji se vám pak zobrazí návod jak funkci Tíseň SOS vyvolat. Stačí vám k tomu pětkrát za sebou stisknout tlačítko spánku. Když tak učiníte, ihned voláte na tísňovou linku.
Níže najdete nouzové kontakty, na které bude odeslána informace o tom, že jste tuto funkci využili. Zvolíte-li nabídku Upravit nouzové kontakty, přesměrujete se do aplikace Zdraví, kde je můžete přidávat a odebírat.
Vhodné je mít zde zapnutou i možnost Zvuk odpočtu. Ten vás při vyvolání funkce informuje o stavu odpočítávání, které trvá 5 sekund, než se samotné volání provede. To kdybyste pětkrát za sebou tlačítko spánku zmáčkli pouze omylem.
Zdroj: 9to5mac.com