Aplikace

Máte již iMac Pro? Tyto aplikace z něho vyždímají maximum. Nebo aspoň změří jeho výkon

počítač
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple iMac Pro je supervýkonná bestie, a tak by se s ní také mělo zacházet. Níže naleznete pět tipů na různé aplikace, které by se vám mohly líbit.

VMWare Fusion

Pokud se váš iMac Pro fláká a vy potřebujete využít všech jeho jader na maximum, vyzkoušejte aplikaci VMWare Fusion. Ta se ostatně hodí i všem těm, kteří potřebují virtualizovat operační systém Windows. Jedná se tak o jednu z alternativ k populárnímu titulu Parallels Desktop. Aplikace vám umožní už v základním osmijádrovém modelu iMacu Pro spustit třeba čtyři instance systému Windows naráz, aniž by se příliš zadýchal.

iMac Pro

 

iStat Menus

Aplikace iStat Menus od společnosti Bjango slouží k monitorování různých zdrojů. Máte ji navíc ihned po ruce, protože je umístěna v řádku nabídek systému macOS. Díky různým možnostem tak můžete monitorovat práci jader, vytížení paměti i výkon SSD disku a mnohem více. Díky přizpůsobitelnému rozhraní se pak v četných nabídkách neztratíte a zobrazíte si jen to, co opravdu chcete vidět a potřebujete vědět.

iMac Pro

 

Intel Power Gadget

Intel Power Gadget je monitorovací nástroj pro využití energie procesorů Intel Core (od 2. generace až po 7. generaci). Obsahuje ovladače, které monitorují a odhadují informace o procesoru v reálném čase, které zobrazuje ve wattech pomocí čítačů energie. Zjistíte tak nejen teplotu CPU, ale třeba i její výkon. Alternativnou pro Intel Power Gadget může být i titul ScreenFlow 7.

iMac Pro

 

Final Cut Pro X

Aplikace Final Cut Pro X je možná jednou z těch, kvůli které si iMac Pro pořizujete. Samozřejmě zejména, pokud se živíte střihem videa. Jestliže totiž pracujete na obsáhlých projektech, kde často renderujete a exportujete třeba 4K videa, dokáže vám tento stroj ušetřit opravdu obrovské množství času.

iMac Pro

Final Cut Pro X ale zároveň ukazuje v jistých ohledech značné rezervy. Jeho rozhraní by totiž mohlo být lépe optimalizované velkorysému displeji iMacu, stejně tak by při svém chodu mohl využívat více jeho výkonu. iMac zde má totiž i při plném zápřahu aplikací ještě další prostor pro některé operace.

Zdroj: 9to5mac.com

MacBook Pro

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.