Aplikace

iMessage a WhatsApp mají bezpečnostní chybu, zprávy se nesmažou úplně

Marek Veselý

Jonathan Zdziarski, specialista na mobilní systém iOS, objevil závažné chyby v aplikacích iMessage a WhatsApp, které mohou ohrozit bezpečnost vaší komunikace.

I když jsou nejpoužívanější chatovací aplikace iMessage a WhatsApp bezpečné, jelikož používají end-to-end šifrování přímo na zařízeních, není vaše komunikace v bezpečí. Zdziarski přišel na to, že se historie chatu úplně nesmaže, když ji odstraníte. Pokud by měl někdo přístup k vašemu telefonu nebo záloze v cloudu, je schopný si vytáhnout smazané konverzace.

whatsapp

Podle Jonathana jde o problém ohledně SQLite knihovny, která je použita při vytváření aplikace. Když smažete nějaký záznam, přidá se na tvz. „free list”, ten ale není automaticky přepsán. Přepsání proběhne, až když databáze potřebuje toto volné místo pro další ukládání.

Celá tato zpráva vypadá hrozivě, ale nebojte se, získat takto smazaná data není vůbec jednoduché. K zízkásní inforamcí je totiž zapotřebí složitých forenzních metod. Přesto Zdziarski dopručuje zálohovat iPhone pomocí iTunes se silným heslem, a neukládat ho tedy v aplikaci Klíčenka.

Další možností je zakázat WhatsAppu ukládání záloh do iCloudu a občas aplikaci smazat a znovu nainstalovat.

Zdroj: CultofMac

Beats

O autorovi

Marek Veselý

Marek Veselý

Technical writer, editor, korektor, redaktor a překladatel, věčný student, milovník angličtiny a češtiny, spáč, Apple uživatel a zároveň velký kritik.