Společnost Apple uveřejnila další státy, do kterých se do konce roku podívá jeho platební služba Apple Pay. Vyjma státu severní Evropy to jsou také Spojené arabské emiráty.
Tím, že se Apple Pay rozjede v Dánsku, Finsku, Švédsku a Spojených arabských emirátech, bude tato služba dostupná už celkem ve dvaceti zemích světa. Termíny, kdy služba přijde do jednotlivých států, známé není. Jediné, co bylo uveřejněno, je, že se tak stane do konce roku 2017.
Na místních mutacích webových stránek Applu o příchodu Apple Pay není ani zmínka. Obvykle o tom totiž Apple informuje až tehdy, kdy je služba opravdu spuštěna. Na celém faktu je nejvíce zarážející ta věc, že Apple Pay stále není dostupné v Německu. Tam Apple vede boj s místními bankami a zatím prohrává. Kdy a jestli vůbec se plateb pomocí našich zařízení od Applu dočkáme i v tuzemsku, zatím samozřejmě známo není. Dle uveřejněného line-upu se tak do konce roku ale určitě nestane.
Přibylo dalších 20 světových bank
S uveřejněním příprav rozšíření Apple Pay byl uveřejněn i seznam bank a peněžních institucí napříč celým světem, které platby skrze zařízení Applu podporují. Jejich seznam najdete níže.
Ve Spojených státech:
Bank Forward
Campus Federal Credit Union
Farmers Savings Bank
First Bank & Trust (SD)
Franklin State Bank
Frost Bank
Glenwood State Bank of Minnesota
Kerr County Federal Credit Union
mBank
My Community Credit Union
NRL Federal Credit Union
Orrstown Bank
Our Community Credit Union
Perennial Bank
State Bank of Cherry
Tropical Financial Credit Union
Union Bank & Trust
United Citizens Bank of Southern Kentucky
United Community Bank (ND)
Valley National Bank
Wymar Federal Credit Union
Ve zbytku světa:
National Bank of Canada in Canada
Thomas Cook Cash Passport (Raphael’s) in the UK
Police Credit Union Ltd. in Australia
The Iwagin Credit Service Co. Ltd. in Japan
The Tokyo Tomin Bank Ltd. in Japan
S iOS 11, které přijde na podzim letošního roku, se navíc chystá velké vylepšení služby. Přibude možnost odesílat finance mezi uživateli, a také bude Apple Pay fungovat jako vaše osobní debetní karta, na kterou si pošlete ze svého účtu daný finanční obnos, se kterým budete následně disponovat.
Zdroj: AppleInsider.com, 9to5Mac.com