Organizace starající se o Unicode 10 uveřejnila všech 69 emotikon, které budou součástí červnové aktualizace. Očekává se, že budou i součástí iOS 11.
Dočkáme se tak nejen Tyranosaura Rexe, ale i třeba mořské panny. Jako další budeme moci používat smajlíky upírů, elfů, zombíků, dokonce také kojící matky a vlajek Anglie, Skotska i Walesu. Obličeje budou opět s variabilní barvou pleti.
Přibýt má celých 69 nových tváří a symbolů, které můžete shlédnout na obrázku níže. Je však možné, že vzhled některých se ještě mírně změní. Dočkat bychom se jich měli v polovině roku 2017, což znamená, že už by mohly být součástí iOS 11, které bude poskytnuto široké veřejnosti letos na podzim.
Co je emotikon a co smajlík?
Emotikon je grafický symbol složený obvykle z interpunkčních a speciálních znaků, který vyjadřuje pisatelovu náladu, postoj či emoce. Jde o speciální formu ASCII art, jejíž význam se musí interpretovat při otočení o 90° doprava.
Smajlík je stylizovaný obrázek smějící se lidské tváře, nejčastěji v podobě žlutého kruhu se dvěma tečkami představujícími oči a obloučkem představujícím ústa. V širším významu se jako smajlík označuje libovolný emotikon. Smajlíci jsou používáni k vyjadřování pocitů či ke zpestření chatování.
V roce 1963 jej vytvořil výtvarník Harvey Ball jako součást kampaně pro pojišťovací společnost. Cílem měla být podpora morálky zaměstnanců. První textové použití smajlíků ve tvaru 🙂 „pro vtipy“ a 🙁 „pro věci, které vůbec nejsou vtipné“ navrhl Scott Fahlman 19. září 1982 v e-mailu pro radu informatiků na Carnegie Mellon University.
Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie