iDrby iPhone

Jak vypadá nový iPhone 7 (RED) s černým předním panelem?

iPhone 7 RED

Tento týden byl oficiálně představen PRODUCT (RED) iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Ačkoliv vypadají nové telefony opravdu zajímavě, tak mnoho lidí zajímá, proč Apple nepředstavil také variantu s tmavým předním panelem.

iPhone 7 RED

Speciální červená edice nese přídomek (PRODUCT)RED a znamená, že kromě nápadné červené barvy z prodeje těchto produktů plyne část na podporu boje s virem HIV. Telefon je exkluzivně nabízen pouze ve dvou nejvyšších variantách kapacit a to 128 a 256 GB. Jiné paměťové varianty nejsou k dispozici.

PRODUCT RED pomáhá v Africe

Příspěvky Applu na pomoc v boji proti AIDS již dosáhly hodnoty 70 mil. dolarů a pomáhají třeba v Africe. Více informací o celé kampani Applu na pomoc proti této zákeřné nemoci si můžete přečíst v našem minulém článku.

Jedno z prvních unboxing videí na YouTuber provedl Marques Brownlee, který ukořistil větší Plusovou variantu telefonu. Oproti již prodávaným iPhonům se změnilo samozřejmě i balení, které ukazuje telefon v jeho novém barevném provedení. Také text iPhone je vyvedený v červené, nechybí ani informace o partnerství s charitativní značkou bojující proti HIV/AIDS, které naleznete i uvnitř balení.iPhone 7 RED

Červená barva není příliš rozdílná od té, kterou Apple používá u iPodu Touch. Z obrázků se mi opravdu líbí. Jinak by se mi ale líbilo méně kontrastů. Červená barva na zadní straně, stříbrné logo, černá čočka fotoaparátu a bílá přední strana. Tyto barevné odlišnosti nenechaly chladnými ani ostatní „rejpaly” z internetu. Benjamin Geskin na svém Twitter účtu zveřejnil koncept iPhonu (RED) s černým předním panelem a černým logem (viz obrázek výše). Jako celek působí mnohem kompaktněji.

Podobnost i iPodem Touch

Jedním z aspektů pro iPhonem 7 (RED) s bílou přední stranou je jeho podobnost s iPodem Touch. Na následujícím videu se můžete podívat jak by takový iPhone vypadal s černým panelem v reálu. Proces výměny je podle slov autora velmi složitý. Jednou z nevýhod takové výměny je i ztráta funkce Touch ID, který je spojen se základní deskou iPhonu a proto nelze vyměnit přední panel bez následků.

K výsledku však nemusí vést takto složitá cesta. Černé přední strany můžete docílit i vybráním černého skinu například na Amazonu. Toto řešení je relativně levné a taky zůstane zachována funkčnost Touch ID.

Podobné díry na trhu využila také společnost Colorware, která začala nabízet sluchátka AirPods v několika barevných variantách (Apple prodává pouze bílou variantu). Na stránkách Colorware lze vybírat rovnou z 58 barev AirPods. Kromě toho si v konfigurátoru zvolíte, zda chcete lesklou nebo matnou verzi laku.

Co si myslíte o vzhledu nového červeného iPhonu vy? Měl by Apple začít nabízet i variantu s černou přední stranou nebo se vám líbí ta stávající?

 

Zdroj: 9to5Mac

Back to School

O autorovi

František Jordán

František Jordán

Sportovec tělem i duší. Vodní slalomář-profík. Vášnivý cestovatel. Nadšený uživatel Apple produktů a vděčný strávník dobrého jídla.