Aplikace Pro Apple Watch

5 nejzajímavějších aplikací pro Apple Watch

aplikace, Apple Watch
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikací pro hodinky Apple Watch už je pěkná řádka. My z nich vybíráme 5 těch, které používáme a přijdou nám jako jedny z nejzajímavějších.

 

Calcbot

Chtěli byste mít hodinky s kalkulačkou, ale ty „originální“ vám přijdou až příliš retro? S aplikací Calcbot budete mít kalkulačku ve svých Apple Watch. A nejen to. Titul zvládá i převod měny, váhy, délkových jednotek a jednotek teploty. Navíc přihazuje i jednoduchou správu financí v nabídce Tip Calc.

Ovládání je sice miniaturní, ale použitelné. Kalkulačka však nabízí jen základní možnosti – sčítání, odečítání, násobení a dělení. Tuto nabídku, stejně jako tu u změny volby převodu jednotek, vyvoláte silným zatlačením na displej.

Calcbot 2
Calcbot 2
Developer: Tapbots
Price: Free+

 

Shazam

Aplikace Shazam slouží k rozpoznání právě hrané, zpívané, či jinak interpretované skladby. „Dospělá“ aplikace ve vašich iOS zařízeních toho sice nabízí spousty, někdy je ale zdlouhavé začít zjišťovat právě hranou skladbu, když musíte lovit telefon z kapsy, odblokovat jej a spouštět samotnou aplikaci.

Shazam na zápěstí máte dostupný téměř okamžitě. Po načtení aplikace stisknutím loga titulu začnou vaše hodinky poslouchat, co právě hraje. Pod logem samotným se pak nachází seznam už vámi dříve zjištěných skladeb. Můžete si rozkliknout i jejich podrobnosti, najdete v nich však jen možnost danou skladbu si zakoupit, anebo nechat si zobrazit její slova a začít si je s nově zjištěným interpretem notovat.

Shazam
Shazam
Price: Free

 

2Do

Už dle názvu je jasné, čemu se aplikace 2Do věnuje. Ano, je to samozřejmě vašim úkolům. Aplikace si bere data z mobilní aplikace, která vám předkládá přímo na vaše zápěstí. Vidíte zde náhled kalendáře, ručně zvýrazněné úkoly i úkoly právě aktuální. O všem vás hodinky samozřejmě také informují.

Kartu si můžete nechat zobrazit také v přehledech, takže hned máte na očích, které úkoly vás dnes čekají, které jsou už po termínu splnění, a které máte naplánovány na zítra. Pokud potřebujete zadat úkol nový, i to pomocí diktování jde. Chcete-li o podobných aplikacích vědět více, přečtěte si článek 3 jednoduché a přehledné aplikace na úkoly pro všechny.

 

Feedly

Feedly je aplikace, která vám předkládá informace z RSS kanálů, které si do titulu přidáte. Na platformě iOS je to jedna z nejlepších variant pro konzumaci tohoto typu internetového obsahu. Na hodinkách samozřejmě nevidíte celý článek, ale jen titulek a zpravidla první odstavec textu.

Pokud vás zaujme a chcete si jej přečíst celý, můžete si ho uložit a při chvíli volna přečíst třeba ve svém iPhonu. V něm také děláte veškerá nastavení. Chcete-li o této službě vědět více, přečtěte si článek RSS – zprávy přehledně a na jednom místě.

Feedly - Smart News Reader
Feedly - Smart News Reader
Developer: Feedly Inc.
Price: Free+

 

iTranslate

Slovník do kapsy není nic, co by tu nebylo už dříve, ale slovník na ruce? Aplikace iTranslate vám pomocí diktování přeloží vše, co potřebujete. Silným stiskem displeje stačí zvolit jeden z podporovaných jazyků, do kterého chcete překládat, následně stisknout vlajku uprostřed displeje a začít mluvit. Odezva je rychlá, využití jednoznačné.

iTranslate Translator
iTranslate Translator
Developer: iTranslate
Price: Free+
Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.