Aplikace

10 aplikací, které vám v iPhonu nesmí chybět

Marek Veselý

Náš redaktor Marek pro vás vybral 5 aplikací, které vám nesmí chybět ve vašem Macu v tomto článku. Tentokrát si připravil 10 aplikací pro iPhone.

app-store-logo

 

Dropbox

Dropbox je asi tou nejpopulářnější službou na ukládání a sdílení souborů v cloudu. Jednoduše řečeno, co máte uložené na serveru Dropboxu, je dostupné jak z vašeho iPhonu, tak i Macu. Pokud neplánujete nahrávat velké soubory, bohatě si vystačíte se základním úložištěm zdarma.

icon
Dropbox: Smart Cloud StorageDropbox, Inc.ProductivityZdarmaStáhnout

 

9GAG

Nudíte se po cestě do práce? Nebaví vás poslouchat dlouhé přednášky ve škole? Stáhněte si aplikaci 9GAG, která je studnicí zábavy. Uživatelé na server 9GAG nahrávají nejrůznější zábavné obrázky, videa, pohybující se obrázky GIF, a v neposlední řadě takzvané meme obrázky. Mobilní aplikace se ovládá snadno, kdy brouzdáte obrázky, a těm dobrým dáváte „palec nahoru”.

icon
9GAG: Best LOL Pics & GIFs9GAG LimitedEntertainmentZdarmaStáhnout

 

IDOS

V tomto případě se nejedná o oficiální nástroj Informačního dopravního systému, ale o aplikaci od českého vývojáře Petra Jankuje. Aplikace vyhledává veškerá vlaková a autobusová spojení, dokonce podporuje městskou hromadnou dopravu ve velkých městech. Jednoduše si přepnete město, které chcete, a zobrazíte jednotlivé časy linek. IDOS umožňuje i zakoupení jízdenky prostřednictvím SMS.

Item not available.

 

1Password

1Password jsme zmiňovali již v článku o aplikacích pro Mac. Jelikož aplikace podporuje iCloudovou synchronizaci, v iPhonu je prostě nutností. Svoje hesla tak máte uložena v iCloudu, a můžete k nim přistupovat jak z Macu, tak iPhonu. Navíc si můžete nastavit ověření pomocí Touch ID otisku prstu, kdy jen přiložíte prst místo zadávání složitého master hesla.

icon
1Password - Password ManagerAgileBits Inc.ProductivityZdarmaStáhnout

 

VLC

Nativní aplikace Video pro iOS umí přehrávat jen některé formáty videa. Máte-li své oblíbené filmy či seriály ve formátech .avi a .mkv, stáhněte si přehrávač VLC pro iOS. Skrze iTunes do něj nahrajete video soubory včetně titulků, které si pak můžete pohodlně pouštět na iPhonu.

icon
VLC media playerVideoLANPhoto & VideoZdarmaStáhnout

 

Shazam

Znáte tu situaci, kdy slyšíte známou písničku, ale nemůžute si vzpomenout na její název? S tím vám pomůže Shazam. Pokud máte přístup k internetu, Shazam zaznamená kousek písničky, a během chvíle vám sdělí její název a interpreta.

icon
Shazam: Music DiscoveryApple Distribution InternationalMusicZdarmaStáhnout

 

Záchranka

O Záchrance jsme psali plno článků. Možná to je ta nejdůležitější aplikace vůbec, protože dokáže zachránit lidský život. Nejdříve se musíte do systému zaregistrovat se svým telefonním číslem, případně vyplnit zdravotní údaje. Když se pak náhodou ocitnete v situaci, kdy potřebujete přivolat rychlou lékařskou pomoc, stisknete tlačítko pro vytočení hovoru, a operátor dostane navíc vaši přesnou polohu.

 

iSvátky

Zapomínate-li na to, kdy mají vaši blízcí a kamrádi svátek, vyzkoušejte aplikaci iSvátky. Ta vás v nastavenou hodinu upozorní notifkací na to, kdo v daný den zrovna slaví svátek. Užitečný je i widget do oznamovacího centra, který zobrazuje svátky na další dva dny dopředu.

Item not available.

 

Speedtest

Speedtest je populární služba pro měření rychlosti internetového připojení. Ovládání je naprosto triviální – stačí stistknout tlačítko, a Speedtest sám změří odezvu, rychlost stahování a nahrávání. Výsledky jsou posléze přehledně uloženy do seznamu.

icon
Speedtest by OoklaOoklaUtilitiesZdarmaStáhnout

 

Google Translate

Jednoduchý překladač, který funguje i offline, to je Google Translate. Jeho předností je možnost diktování, pokud nevíte, jak se daná slova píší. Navíc dokáže v reálném čase pomocí fotoaparátu snímat text v cizím jazyce, a na displeji ho rovnou přeložit.

icon
Google TranslateGoogle LLCReferenceZdarmaStáhnout
Beats

O autorovi

Marek Veselý

Marek Veselý

Technical writer, editor, korektor, redaktor a překladatel, věčný student, milovník angličtiny a češtiny, spáč, Apple uživatel a zároveň velký kritik.