Chcete-li začít dělat něco pro své zdraví, je ideální začít stažením sportovní aplikace z App Store. Ten vám předkládá ty nejlepší tituly ve výběru On the Run.
Ta správná sportovní aplikace vám dokáže posloužit v mnohém. Při zadání informací o vaší osobě (váha, výška, věk) vám totiž dá zpětnou vazbu o tom, jak moc makáte, nebo se flákáte. Měří jakou vzdálenost zdoláte za jaký čas, kolik jste u toho ušli kroků (které však vidíte i v aplikací Zdraví) a kolik jste spálili kalorií. To samozřejmě za předpokladu správného zadání vstupních hodnot, protože sama aplikace bez dalšího příslušenství nedokáže změřit váš srdeční tep.
Právě proto jej vypočítává dle toho, jakou aktivitu si v aplikaci zvolíte a jak dlouho se jí věnujete. Hodnoty jsou samozřejmě orientačního rázu. Aplikace vám navíc ukáže i na mapu, kudy jste běželi, nebo jeli na kole. Některé tituly jdou ještě dál a umožní spočítat i aktivitu na elipticalu nebo stepperu. Tam sice žádná mapka potřeba není, hodnoty se však dozvíte.
Některé aplikace dokáží komunikovat i s Apple Watch a tím své měření ještě více zpřesnit. Ty totiž již měření srdečního tepu umožňují a proto si z nich aplikace mohou brát data. Pokud nechcete investovat do drahých hodinek, ale chcete mít aktivní měření srdečního tepu, můžete využít četného příslušenství v podobě hrudních pásů, které na bázi technologie Bluetooth s aplikacemi komunikují a data jim poskytují.
Důležitou funkcí sportovních aplikací je motivace. Dokáží vás hecovat, abyste dosáhli vytyčeného cíle, ale dokáží ještě více. Většinou za měsíční poplatek vám poskytnou funkci koučování, která vás vytrénuje z bačkory na šlachovitého sportovce. Nebo alespoň někoho jemu podobnému. Vždy je to jen o vás, o tom, zda chcete, nebo ne. Alespoň to ale zkuste, zdraví máte jen jedno.