Dodavatel displejů Japan Display doufá, že jeho OLED displeje posunou prodeje dalších generací iPhonů zase kupředu. V současnosti využívají tuto technologii pouze Apple Watch.
Japonská firma zabývající se výrobou displejů oznámila, že očekává čistou ztrátu ve výši 293,5 milionů amerických dolarů za uplynulý fiskální rok. A tak není divu, že všichni ve společnosti doufají v rychlé zavedení OLED displejů do budoucích generací iPhonů. Prognózy předpokládají uvedení do několika let.
Samsung a LG jako největší výrobci displejů pro iPhony
Zatímco Japan Display investuje do technologii OLED, ale zatím nemá továrnu, kde může masově produkovat zobrazovací panely se zmíněnou technologií, konkurence nespí. Ostatní dodavatelé panelů pro Apple – Samsung a LG už naznačují počátek výroby nových panelů.
Pověsti tvrdí, že Apple by mohl plánovat zavedení OLED technologie do displejů iPhonů v roce 2017. Prozatím jediným Apple zařízením, kde se OLED využívá, jsou Apple Watch a to hlavně z důvodu úspory baterie. Konkrétní informace padla v otázce velkého 5,5palcového modelu iPhonu. U něj chce dodávku zajistit Samsung a právě už v nadcházejícím roce. Korejská společnost už oznámila uzavření tříletého kontraktu s Applem a to v hodnotě 2,59 miliardy amerických dolarů. Samsung se zavázal dodat v tomto období 100 milionů kusů panelů.
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]OLED – (zkratka anglického Organic light-emitting diode) je typ displeje využívající technologii organických elektroluminiscenčních diod. Technologie pochází z roku 1987, kdy ji vyvinula firma Eastman Kodak. Nyní se používají především v přístrojích jako mobilní telefony nebo MP3 přehrávače.[/box]OLED mohl být v iPhonech už dávno
Apple už dlouho plánuje změnu LCD zobrazovačů na OLED u svých telefonů. Bohužel, dodavatelé zatím neměli dostatečnou výrobní kapacitu, aby mohli amerického giganta uspokojit. Naposledy přesunulo své plány LG, které po oznámení zavedení velkovýroby panelů v lednu letošního roku, přesunulo celý projekt na rok 2017.
Kromě toho, že jsou OLED panely cenově dostupnější, nabízí oproti LCD delší životnost a lepší viditelnost na slunci. Jsou známy jasnými barvami a věší úsporou energie. To by mohlo zase o něco prodloužit stále nedostatečnou výdrž celého zařízení. Princip úspory baterie tkví v zobrazení černých pixelů. Nemusí se totiž podsvěcovat a u takových Apple Watch, kde je většina uživatelského rozhraní právě černá, se dosáhne mnohem lepších výsledků.
Zdroj: AppleInsider.com