Každé Apple Watch umí přehrávat hudbu i bez iPhonu, což z nich dělá skvělého společníka hlavně pro outdoorové aktivity. Před takovou aktivitou si ale musíte rozmyslet, jakou hudbu budete poslouchat. Pokud dodržíte předem daný postup, funguje vše bez problémů. Zde vám ukážeme několik dalších triků, které celý proces synchronizování hudby do Apple Watch zjednoduší.
Používáte Spotify? Máte smůlu
Zaprvé je nutné mít hudbu uloženou v aplikaci Hudba ve vašem iPhonu. Vaše oblíbené skladby lze stahovat přímo přes Apple Music, nakupovat je v obchodě iTunes, nebo vkládat z dalších zdrojů. Vkládání hudby do Apple Watch jiným způsoben není možné. Takže pokud používáte pro poslech hudby Spotify nebo Tidal, tak máte smůlu. Sám používám Spotify, ale nyní musím chtě nechtě sáhnout po Apple Music. Celý koncept hudby v hodinkách se mi líbí, ale nevím jestli kvůli tomu opustím Spotify. Vzhled, její ovládání i nabídka hudby mi totiž ve Spotify opravdu vyhovuje.
Apple Watch nedokážou hudbu přehrávat z internetu stejně jako iPhone. Musí být stažena a synchronizovaná v hodinkách, podobně jako tomu bývalo (a stále je) u iPodu. Apple Watch mají limit 250 písniček nebo 2 GB. Tento limit lze změnit v nastavení aplikace Watch v v iPhonu.
Aplikace Apple Watch v iPhonu je místo, kde budete hudbu s hodinkami synchronizovat. V jeden čas můžete spárovat pouze jeden playlist. Asi nejjednodušší volbou je vytvoření nového playlistu „Apple Watch” a postupné vkládání písniček, až do nastaveného limitu. Jedině tak se totiž vyhnete problémům se synchronizací. Vkládání vyššího počtu alb nebo playlistů jednoduše není možné. I ze svého malého iPodu Shuffle jsem naučený poslouchat množství playlistů s různou hudbou pro různé příležitosti. V tomto směru jsou Applu Watch zatím na půli cesty. A určitě je zde ze strany Applu místo pro vylepšení.
Nejjednodušší volbou je vlastní playlist
Vlastní playlist můžete vytvořit v aplikaci Hudba > Knihovna > Playlisty > Nový Playlist. Pojmenujete ho podle sebe (např. Apple Watch) a následně si můžete zvolit svůj vlastní popis a obrázek. Od tohoto kroku je přes tlačítko „Přidat hudbu” možné postupně vkládat libovolné písničky dle vašeho gusta (pořád však musíte mít na paměti celkové množství hudby, které se do Apple Watch vejde).
Jakmile je seznam hudby vytvořený, přepněte se do aplikace Watch > Synchronizovaná Hudba > a vyberte svůj playlist. V iPhonu lze měnit tento playlist kdykoliv. V hodinkách se však změna projeví (podobně jako u iPodu) až po synchronizaci.
Samotná synchronizace se děje přes Wi-Fi a to v okamžiku, když se Apple Watch nabíjí.
Pokud nechcete vytvářet vlastní seznam hudby, můžete použít i stávající. Například firma Nike má pěkný seznam hudby pro běžce, který se pravidelně aktualizuje. Každý týden tak můžete mít ve svých Apple Watch čerstvě aktualizovanou hudbu vhodnou ke sportovním aktivitám.
Jakmile je playlist v hodinkách, tak potřebujete způsob, jak jej přehrát. Apple Watch mají tichý reproduktor, který přehrává upozornění z telefonu. Vaši hudbu přes něj však nepřehrajete. Jedinou možností je tak spárovat Apple Watch s bezdrátovými sluchátky přes Bluetooth.
Apple AirPods fungují skvěle, ale problém nebudete mít ani s Beats Powerbeats3 nebo očekávanými BeatsX. Všechna zmíněná sluchátka obsahují nový W1 čip, díky němuž se zařízení najdou a automaticky spárují. Pokud hodinky s bezdrátovými sluchátky nebudete používat přímo na sportování, ale například pro pěší tůry, tak se mohou hodit i sluchátka Beats Solo 3 Wireless. Jejich recenzi si můžete přečíst v mém článku.
Párování sluchátek Beats Solo 3 Wireless funguje díky novému čipu velmi jednoduše (podobně jako u zbývajících modelů). Po usazení sluchátek na hlavu stačí podržet Power tlačítko po dobu asi 3 vteřin a technologie Bluetooth začne automaticky hledat zařízení v okolí. První párování s iPhonem probíhalo velmi lehce. Na telefonu stačí zapnout funkci Bluetooth a čekat. Sluchátka na iPhonu zobrazí notifikaci o připojení. Všechno je velmi jednoduché a intuitivní. Opakované připojování již probíhá automaticky (se zapnutým modrým zubem na obou zařízeních). Pro takového připojení je zapotřebí mít v iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch nainstalovaný iOS 10.
Máme vše potřebné, hudbo hraj!
Poté už jen stačí na Apple Watch přejetím vzhůru aktivovat Ovládací centrum a zvolit vaše sluchátka.
Po spuštění aplikace Hudba na Apple Watch ještě musíte vybrat zdroj hudby. Zdrojem nebude telefon, ale právě vámi vytvoření playlist v Apple Watch.
Jako bonus ke sportovní aktivitě lze použít některou z fitness aplikací (jako je například Nike+ Run), která bude monitorovat vaše cvičení přímo na Apple Watch. iPhone můžete opět nechat doma. Sportování s Apple Watch Series 2 se tak stane daleko jednodušším. Nošení hodinek s bezdrátovými sluchátky odpadá nutnost mít na rameni připevněný telefon. V případě iPhonu 6 nebo 7 Plus se již jedná o vcelku velký „náklad” navíc.
Líbí se vám toto řešení? Pokud používáte např. Spotify nebo Tidal, byli byste ochotní přecházet na Apple Music?
Zdroj: 9to5Mac