Technologie

8 hlasových příkazů pro macOS Sierra, které můžete zkoušet už dnes

Hlasová asistentka Siri se konečně dostala do Maců a pokud ji budete chtít používat, bude dobré si osvojit pár příkazů. Zatím tedy v angličtině.

Jestli už máte nainstalovaný systém macOS Sierra a jste buď vývojáři nebo testujete veřejnou beta verzi, určitě už jste zkoušeli novou funkci – Siri. Všichni ji známe z iOS, ale málokdo ji používá. Pro Mac dává větší smysl, protože skutečně dokáže zrychlit práci.

Tweetujte hlasem

Stane se vám několikrát za den, že chcete napsat něco na Twitter a při představě, že se musíte přihlašovat přes web nebo hledat aplikaci, raději nic netweetnete? Zkuste nadiktovat obsah tweetu. Mezitím můžete dále pracovat. Stačí spustit naslouchání Siri a říct „Tweet“ a za tímto magickým slovem obsah postu.

macOS Sierra Siri

Najděte fotografie z dovolené

Siri dovoluje pokročilé hledání vašich fotografií. Zkuste hledat fotky v závislosti na místě pořízení, osob, které se na fotografiích vyskytují, nebo podle času. Příkaz „Show me photos taken in Spain“ zobrazí všechny fotky, které jste pořídili ve Španělsku. Samozřejmě za předpokladu, že nějaké takové máte.

macOS Sierra Siri

Dopřejte si trochu klidu

Často něco prezentuji nebo předvádím na svém MacBooku a nechci, aby když mi přijde zpráva nebo kterákoliv jiná notifikace, všichni ji viděli. Musím tedy přepnout systém do režimu Nerušit. Pomocí Siri stačí jen oznámit „Do not disturb“.

macOS Sierra Siri

Hledejte soubory

Hledat soubory lze v podstatě v každém okně macOS nebo použijete Spotlight. Siri ale umožňuje náročnější filtraci bez toho, abyste museli složitě vypisovat nejrůznější parametry hledání. Zkuste povel „Show me documents opened this week“.

macOS Sierra Siri

Zadejte připomínku pro danou lokalitu

Připomínky na základě lokality nepoužívám. Siri ale zjednodušuje zadání připomínky na úplné minimum. Příkaz „Remind me to call mum when I get home“ je všeříkající a bude se vám rozhodně rychleji diktovat než vypisovat.

macOS Sierra Siri

Volejte

Jdete do kontaktů a hledáte ten správný. V lepším případě spustíte Spotlight a rovnou napíšete jméno osoby a voláte. Siri je ještě rychlejší. Nadiktujte jen „Call mum“, v případě, že je moderní, vyzkoušejte „FaceTime mum“.

macOS Sierra Siri

Vypněte zvuk

Zvuk lze ztišit několika způsoby. Někdo mačká do zbláznění tlačítko pro snížení hlasitosti, dokud není ztlumeno. Někdo zase hledá na horní liště ikonku mikrofonu, aby táhl jezdcem dolů a ztlumil zvuk. Ano, klávesou okamžitého ztlumení to jde nejrychleji, dojem ale uděláte spíš s povelem „Mute the volume“.

macOS Sierra Siri

Zjistěte volné místo

Pokud nemáte nainstalovanou nějakou aplikaci, která zobrazuje volné úložiště, je zjištění zbývajícího místa poměrně zdlouhavá záležitost. Siri to řeší hlasovým povelem „How much free space do I have on my Mac?“.

macOS Sierra Siri

Bude Siri na Macu váš nejlepší přítel, nebo asistentku nebudete používat? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem!

Zdroj: Trustedreviews.com

iPure.cz

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)