Poradna

Zubní kartáček Kolibree Magik převede čištění zubů vašich dětí na hru v rozšířené realitě

Kolibree
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Výrobce zubních kartáčků Kolibree představil na veletrhu CES nový produkt, který je zaměřený především na děti. Převede čištění zubů ve hru v rozšířené realitě.

Lidé ve francouzské společnosti Kolibree věří, že chytrá zařízení hrají v našich životech mnohem důležitější roli než pouhých hraček a gadgetů, ale spíše každodenních pomocníků a rádců, a to i v oblasti našeho zdraví, zejména péče o chrup. Základ týmu Kolibree tvoří inženýři, designéři a talentovaní vývojáři z těch nejlepších škol v USA a Evropě, kteří jsou rozprostřeni od Paříže, přes New York a San Francisco až po Hongkong. V čele společnosti potom stojí zkušení podnikatelé a specialisté z oblasti chytrých zařízení, ve které drží slušné množství patentů.

Zubní kartáček Kolibree Magik obsahuje řadu senzorů, které komunikují s AR aplikací spuštěnou v telefonu iPhone nebo tabletu iPad. Dítě, které si čistí zuby, tak na displeji zařízení vidí nejen sebe, ale i průběh samotného čištění. Senzor rozpoznává směr a rychlost pohybu a data odesílá do aplikace, se kterou se spojí pomocí technologie Bluetooth.

Čištění zubů hrou

Ta pak ukazuje zóny, kterým by se mělo dítě více věnovat a lépe je čistit. To samozřejmě v reálném čase tak, aby nevynechalo jediné místo. Dle toho, jak je dítě v čištění úspěšné, je pak na displeji zobrazováno oděné do různých kostýmů – to právě díky možnostem rozšířené reality.

Kolibree

Aplikace obsahuje 15 rozdílných světů, které poskytují nesčetně masek a různých objektů, které se kolem malého uživatele soustředí. Za dosažení určitého skóre pak samozřejmě nechybí řada motivujících odznaků, jenž za úspěšný progres vaší ratolest odmění. Aplikace navíc umí dávat rodičům zpětnou vazbu o tom, jak je jejich dítě s čištěním zubů úspěšné a zda nepřerušilo pravidelný cyklus.

Dostupnost a cena tohoto chytrého kartáčku zatím nebyla stanovena, dá se ale očekávat, že přijde později tohoto roku za částku podobnou, za jakou se nyní prodává chytrý sonický zubní kartáček Kolibree. Ta činí 3 299 Kč. Naučení návyku pravidelného čištění zubů malých uličníků ale může být pro mnohé rodiče k nezaplacení.

Zdroj: Appleinsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.