Aplikace

Tříměsíční zkušební doba Apple Music už není v Austrálii, Španělsku a Švýcarsku zdarma

spotify
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Když byla v roce 2015 služba Apple Music spuštěna, obsahovala tříměsíční zkušební dobu pro všechny uživatele ve sto zemích světa. To se však nyní mění.

Z webových stránek Applu se obyvatelé Austrálie, Španělska a Švýcarska dozvědí, že pokud si chtějí Apple Music na tři měsíce jen a pouze vyzkoušet, i tak za toto období zaplatí 99 centů dolaru, eura, nebo franku dle toho, o jaký stát se jedná.

zkušební doba

Ostatních zemí se zpoplatnění zkušební doby netýká, jen Irsko a Nizozemsko má zkušební dobu trvající jen jeden měsíc. Důvod, proč si Apple za zkušební dobu jeho Apple Music v řečených státech nechá platit, znám zatím není.

Dá se ale tušit, že se jedná o jisté záležitosti kolem práv s poskytováním obsahu zdarma. Největší rival Apple Music služba Spotify, má totiž svou zkušební dobu v daných zemích také zpoplatněnou a to i tou samou částkou, kterou nyní zavádí kalifornská společnost. Je nutné ale podotknout, že Spotify si zkušební dobu nechá platit i v jiných státech, jako jsou USA, Kanada atd.

 

Cenová politika se mění

Je těžké soudit, zda se zpoplatnění služby „dočkáme“ i my. Co je ale jisté, je, že český App Store, iTunes Store, iBooks Store, služba Apple Music i úložiště na iCloudu bude nově zobrazovat ceny v Korunách českých.

iOS 11

Mělo by se dokonce jednat o čistý přepočet z eur, takže by nás žádné nákupy dráž přijít neměly. Celé by to navíc mohlo znamenat příchod Apple Pay do České republiky. Více se možná dozvíme už za chvíli na keynote k úvodu konference WWDC 2017, která se koná 5. června.

Zdroj: MacRumors

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.