Technologie

Podívejte se na nejzajímavější příslušenství představené na CES 2018

CES 2018
Adam Kos
Autor: Adam Kos

CES 2018 skončil. I když, co se příslušenství k Apple produktům, toho nepřinesl mnoho, pár gadgetů jistě stojí za povšimnutí. Podívejte se, které to jsou.

Veletrh CES 2018 (Consumer Electronics Show 2018) byl značně zaměřen na automobilové novinky, různé inteligentní roboty a v neposlední řadě i na propojení chytré domácnosti s Amazon Alexa a Google Assistant. Díky tomu byl Apple a příslušenství pro iPhony, iPady a počítače Mac mírně upozaděny. Níže ale naleznete to nejzajímavější, co se jich přímo týká.

 

Žárovky Philips Hue

Chytré žárovky od společnosti Philips, které plně podporují platformu HomeKit, jsou velice populární. Proto tento výrobce rozšiřuje své portfolio o takové žárovky, které můžete mít nainstalované i ve venkovních prostorách, jako jsou balkóny a zahrady. Ceny jednotlivých modelů na CES 2018 nebyly sděleny.

CES 2018

Philips také představil řešení Hue Entertainment. Tento systém dokáže regulovat osvětlení dle toho, jestli hrajete hry, koukáte na filmy, posloucháte hudbu atd. Tento systém by měl být otevřený, takže by jej měly moci využívat i různé společnosti. První je Razer.

 

Panely společnosti Nanoleaf

Nanoleaf je další společnost, která využívá integrace platformy HomeKit a podobně jako Philips se věnuje osvětlení. Na CES 2018 představila dálkový ovladač za cenu 49 dolarů, který dokáže ovládat světelné panely a další produkty spolupracující s HomeKitem.

CES 2018

Zároveň společnost sdělila, že plánuje další čtvercové světelné panely pro oživení vaší domácnosti. Jedná se o nástupce panelů trojúhelníkových, se kterými Nanoleaf začínal. Ty budou reagovat na dotyk, kterým budete moci například měnit barvy – to budou umět i při vašem pohybu kolem nich, protože budou obsahovat integrované senzory.

CES 2018

 

Chytré kohoutky a sprchy

Společnost Kohler ukázala inteligentní kohoutek, který můžete ovládat skrze hlasovou asistentku Siri. Můžete ji tak říci, ať spustí nebo zastaví vodu atd. Cena nebyla zveřejněna, měla by se ale pohybovat mezi 500 až 600 dolary.

CES 2018

Výrobce Moen pak představil chytrou sprchu, kterou budete moci také spouštět hlasem, stejně tak ji ale říci teplotu, jakou chcete, aby voda měla. Chcete-li ale inteligentní sprchu, připravte si nemalých 1 160 dolarů.

CES 2018

 

Belkin přidává podporu HomeKitu a nabízí bezdrátový nabíjecí dock

Belkin nabízí svoje řešení Wemo už nějaký ten čas, ale až nyní do něho integruje platformu HomeKit. U stávajících produktů vám bude stačit přikoupit si senzor za 40 dolarů, ty nové už jej budou mít integrované. Pro iPhone X, iPhone 8 a 8 Plus pak společnost ukázala dock s bezdrátovým nabíjením.

 

 

Osmo Mobile 2

Patříte-li mezi fanoušky natáčení videa na vašem iPhonu, bude se vám Osmo Mobile 2 od společnosti DJI opravdu líbit. Tento tříosý stabilizační gimbal nabízí jednoduché ovládání, dlouhou výdrž baterie a navíc je levnější než svůj předchůdce. Vyjde vás jen na 160 dolarů.

CES 2018

HyperDrive 8 v 1 USB-C

Tento hub je designovaný zejména pro nové MacBooky Pro s USB-C konektory. Nabízí 4K HDMI port, Gigabit Ethernet, microSD slot a slot na SD karty, tři USB-A 3.1 porty a jeden USB-C port. Hub zároveň funguje i jako bezdrátová nabíječka pro vaše iPhony X a iPhony 8/8 Plus. Financování kampaně na hub HyperDrive začíná už 15. ledna na serveru Kickstarter.

CES 2018

Incase IconConnected PowerSleeve pro MacBooky Pro

Vzhledem Incase IconConnected Power Sleeve oproti jiné nabídce výrobce nijak nevybočuje. Převyšuje ji však svým použitím. Majiteli MacBooku Pro s USB-C konektory totiž nabízí externí baterii o kapacitě 14 000 mAh. Ta dokáže nabíjet nejen jeho, ale i jakékoli jiné zařízení.

CES 2018 

Pouzdro obsahuje jak USB-C konektor, tak také klasické USB-A, takže pro nabíjení vašich iPhonů a iPadů nepotřebujete žádné dodatečné redukce. Kapacita 14 tisíc mAh vám pak poskytne prostor pro dvojnásobné nabití vašeho MacBooku Pro. Pouzdro zároveň obsahuje USB-C kabel, takže nemusíte myslet na to, nezapomenout si ten svůj na cesty přibalit.

Zdroj: MacRumors.com

MacBook Pro

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.