Aplikace Pro iOS

YouTube TV přichází na Apple TV po měsících zpoždění

Adam Kos
Autor: Adam Kos

YouTube konečně zahájil službu sledování živých televizních vysílání, YouTube TV, na Apple TV. Služba tak splnila své sliby, které veřejnosti sdělila v uplynulém roce.

YouTube, který vlastní společnost Google, sdělil dostupnost služby na svém Twitter účtu, kde všechny uživatele Apple TV vyzval, aby zkontrolovali dostupnost titulu v App Store. Aplikace YouTube TV na Apple TV tak dorazila nedlouho poté, co byla služba poskytnuta i zařízení Roku.

Do Apple TV se však měla služba podívat o něco dříve a to prakticky hned po svém říjnovém debutu na zařízeních Android TV a Xbox One. V prosinci se však společnost nechala slyšet, že se tak stane až v prvním čtvrtletí roku 2018.

YouTube TV

 

Stojí to za 35 dolarů měsíčně?

Samostatný televizní servis sítě YouTube stojí 35 dolarů měsíčně. Zatím si jej mohou užívat jen obyvatelé USA. Za měsíční poplatek získají zájemci kanály CBS, Fox, NBC, ABC, EPSN a Disney i se všemi jejich mutacemi. Další stanice pak budou ještě přibývat. Brzy by se uživatelé měli dočkat i AMC, BBC America, IFC, Sundance TV, WE tv a BBC World News. Za další příplatek jsou pak k dispozici i kanály jako Showtime či Fox Soccer Plus.

Na jedno předplatné můžete YouTube TV sledovat až na šesti zařízeních a to klidně naráz. Vysílání spustíte nejen ve webovém prohlížeči vašeho počítače, ale i v chytrých telefonech a tabletech se zařízením Android nebo iOS. Pokud byste chtěli využít velkou obrazovku vaší televize, musíte vlastnit např. Chromecast od Googlu nebo právě nově i Apple TV. První měsíc služby je na zkoušku zdarma.

YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Svým uživatelům umožňuje nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Jsou na něm dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a například i video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 37 miliard Kč).

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.