Aplikace Pro iOS

YouTube redesignoval svou aplikaci pro Apple TV. Konečně

Adam Kos
Autor: Adam Kos

YouTube zcela změnil design své aplikace pro Apple TV, která se nyní více podobá těm z ostatních televizních platforem. Podívejte se, jak vypadá.

Televizní platforma tvOS je s námi již nějaký ten rok, dodneška ji však Google víceméně ignoroval. Aplikaci pro chytrou televizi Applu sice nabízel, ta ale systému příliš přizpůsobena nebyla a koneckonců nenabízela ani příliš možností.

Nová aplikace je však příkladem toho, jak platformu chytré televize využít naplno. Důležité je, že aplikace opravdu vypadá jako aplikace a ne jen jako nějaký klient. Google v ní tak zúročil své zkušenosti z ostatních chytrých televizí.

 

Něco se přece jen nepovedlo

Na jedno ale zapomněl. Tím je polička s doporučovaným obsahem. V ní tedy videa z YouTube nenajdete. Rozporuplné to pak je s kvalitou poskytovaného obsahu. YouTube totiž nabízí „jeho“ UHD videa pod označením 4K, přehrávání je však omezeno na 1080p. Nová verze aplikace pro Apple TV je již k dispozici. K její instalaci vám stačí vyhledat aplikaci v App Storu a zvolit aktualizovat. Pokud titul smažete a znovu nainstalujete, změní se vám i ikona aplikace.

YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Svým uživatelům umožňuje nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Jsou na něm dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a například i video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 37 miliard Kč).

Nedávno YouTube také zahájil službu sledování živých televizních vysílání, YouTube TV, na Apple TV. Samostatný televizní servis sítě stojí 35 dolarů měsíčně. Zatím si jej mohou užívat jen obyvatelé USA. Za měsíční poplatek získají zájemci kanály CBS, Fox, NBC, ABC, EPSN a Disney i se všemi jejich mutacemi. Další stanice pak budou ještě přibývat.

YouTube

Na jedno předplatné můžete sledovat až na šesti zařízeních a to klidně naráz. Vysílání spustíte nejen ve webovém prohlížeči vašeho počítače, ale i v chytrých telefonech a tabletech se zařízením Android nebo iOS. První měsíc služby je na zkoušku zdarma.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.