Aplikace

Aplikace YouTube dostala aktualizaci, která umožní streamovaní displeje iPhonu a iPadu

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikace YouTube pro iOS dostala aktualizaci, která v titulu umožňuje streamovat dění na iPhonech a iPadech, ať už hrajete hry, nebo chcete demonstrovat nějakou aplikaci.

YouTube v nové aktualizaci plně podporuje platformu Applu ReplayKit, která právě sdílení obsahu umožňuje. Nově svým odběratelům, kterých však musíte mít minimálně 100, můžete streamovat nejen průběh hry, ale klidně i návod na danou aplikaci atd. Sledující navíc mohou vidět i obraz z přední kamery vašeho zařízení a slyšet zvuk, který snímá jeho mikrofon.

aktualizace

Staňte se YouTuberem

Sledující však nemusí na stream jen koukat, ale mohou jej i v reálném čase komentovat. To právě díky nízkému zpoždění, které činí jen 2,12 sekund. Pokud však zrovna vy máte plné práce s hraním nějakého titulu, můžete někomu, kdo bude chat moderovat, udělit práva. I když aplikace YouTube požaduje jako nejnižší iOS ten s pořadovým číslem 9, abyste mohli streamování videa provozovat, musíte mít alespoň iOS 10.2.


Youtuber je osoba, která na internetovém serveru YouTube nahrává videa, ale také dlouhodobě sleduje nahrávky ostatních. Pro významné youtubery s mnoha fanoušky je tato platforma díky příjmům z reklamy i živností.

YouTubeři nejsou klasickými celospolečenskými celebritami, ale na svou cílovou skupinu mívají větší vliv než celebrity z tradičních médií, mezi mladistvými jsou často také mnohem populárnější. Dle diplomové práce Jakuba Sedláčka z Filozofické fakulty UK tuto skutečnost ovlivňují čtyři hlavní faktory: familiárnost, autenticita, spřízněnost a informační hodnota. Podle studie společnosti TNS Aisa byl YouTube v roce 2014 nejsledovanějším médiem ve věkové kategorii do 35 let.

Zdroj: Wikipedie


YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 37 miliard Kč). Google nyní provozuje tuto stránku jako dceřinou společnost, uživatelské účty mezi těmito společnostmi jsou tak propojené.

YouTube povoluje svým uživatelům nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Na YouTube jsou dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a další, jako například video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa.

icon
YouTube: Watch, Listen, StreamGoogle, Inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

Zdroj: Appleinsider.com, Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.