iDrby Mac

Yale smart Living uvádí na český trh produkty pro chytré zabezpečení domácnosti

Yale smart Living

Společnost ASSA ABLOY uvádí na český trh kompletní řadu produktů pro zabezpečení domácností Yale Smart Living. HomeKit zatím nepodporuje.

Součástí nově představené nabídky jsou bezpečností alarmy ovladatelné přes mobilní aplikaci, chytré zámky, digitální dveřní kukátka, IP kamery i sirény. Společnost Yale tak určuje standard inteligentního zabezpečení na českém trhu a přispívá k rozvoji moderních chytrých domácností.

U komerčních budov už není nasazení chytrých technologií žádnou novinkou, kancelářské prostory jsou chráněny alarmy, přístup omezují čipové karty. Přesun těchto technologií do domácností je trend, který aktuálně hýbe vyspělým světem.

Říká Antonín Terš, produktový manažer Yale, a dodává:

Celosvětově určujeme trendy v zabezpečení a nabízíme tedy i moderní systémy pro inteligentní zabezpečení domácností.

 

Yale smart Living je systém pro všechny potřeby

Základem systému Yale Smart Living je ovládací jednotka Smart Hub. Tu můžete bezpečně ovládat přes internet pomocí aplikace Smart Home z mobilního telefonu nebo tabletu kdekoli na světě.

Yale smart Living

K ovládací jednotce Smart Hub se bezdrátově připojují další zařízení, ať už jde o pohybová čidla, kamery, klávesnice pro zadání bezpečnostních kódů, sirény nebo chytré zásuvky pro vzdálené ovládání světel a spotřebičů. S většinou příslušenství komunikuje ovládací jednotka na vyhrazené frekvenci 868 MHz s dosahem až 30 m, čidla s možností pořízení fotografií nebo videozáznamu poté pracují na frekvenci 2,4 GHz.

Yale smart Living

V základním balení najdete kromě ovládací jednotky a klávesnice také pohybové čidlo PIR a kontakt sledující otevření okna či dveří. Další příslušenství lze dokoupit. Instalace je snadná a průměrně šikovný majitel bytu ji zvládne sám. Stačí rozmístit jednotlivé prvky, nainstalovat aplikaci do mobilu, vyzkoušet komunikaci a případně optimalizovat systém.

Nikdy nezapomenete zamknout

Chytrý alarm Yale Smart Living vhodně doplňují produkty pro ochranu vstupních dveří. Jde zejména o řadu chytrých zámků FAB ENTR, které podle konkrétního typu umožňují odemykání pomocí PINu, čipu, otisku prstů nebo prostřednictvím mobilního telefonu. Mobilní aplikace také nabízí správu klíčů, uživatelé tak mají možnost libovolně aktivovat či deaktivovat klíče nebo umožňovat jejich použití jen v určité časy a dny. Stejně tak mohou snadno získat informaci o aktuálním stavu (zamknuto/odemknuto) a výpis použití jednotlivých klíčů.

K bezpečnosti slouží také širokoúhlé dveřní kukátko s LCD displejem. Vnější i vnitřní prostory pak pohlídá jedna z kvalitních IP kamer.

Ceny a dostupnost

Základní sada Standard Alarm SR-1100i (zahrnuje interiérovou sirénu, 1x dveřní kontakt, 1x PIR čidlo, 1x dálkový ovladač), bude dostupná od 15. 10. 2017 za cenu    6 699 Kč včetně DPH.

Rozšířená sada Smartphone Alarm SR-3200i (zahrnuje Alarm Smart Hub, 2x dveřní kontakt, 1x PIR čidlo, 1x PIR kamera, 1x dálkový ovladač), bude dostupná od 15. 10. 2017 za cenu 14 499 Kč včetně DPH.

Yale smart Living

Základní verze chytrého zámku FAB ENTR je již nyní dostupná za 11 870 Kč včetně DPH.

Více informací naleznete na webu www.chrantesvojidomacnost.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)