iDrby Mac

Jak vyčistit MacBook Pro a nepoškodit ho

Jak vyčistit MacBook Pro

Netrvá dlouho a MacBook se zanese drobky, prachem, otisky prstů a další špínou, která patří k pravidelnému používání. Jak ho můžeme vyčistit?

Čištění MacBooku Pro není složité, ale musíte si dávat pozor na přípravky, kterými čištění provádíte. Při nesprávné volby jej totiž můžete zničit a Apple vám záruku uznat rozhodně nemusí. Jak tedy bezpečně nejnovější MacBook Pro, ale i ostatní MacBooky můžete vyčistit?

Jak vyčistit MacBook Pro

Postupujte podle následujících pokynů a vyčistěte obrazovku, klávesnici, trackpad, Touch Bar a vnější hliníkový exteriér.

  • Vypněte MacBook a odpojte napájecí kabel a další příslušenství
  • Vezměte si hadřík z mikrovlákna nebo jinou měkkou tkaninu, která nepouští chlup
  • Hadřík lehce postříkejte vodou (nejlépe destilovanou)
  • Otřete zlehka MacBook
  • Ujistěte se, že vodu nanášíte na hadřík a ne na MacBook. Apple uvádí, že se nemohou používat aerosolové spreje, rozpouštědla nebo jiné agresivní látky

Nejlepší je použít nějaký rozprašovač na vodu, který rovnoměrně nanese vrstvu na hadřík. Destilovaná voda se pak používá hlavně proto, aby se na MacBooku neusadili minerální látky, které by mohli časem vytvořit usazeninu na hliníkovém těle.

Jak vyčistit MacBook Pro

Jak vyčistit klávesnici a trackpad MacBooku

  • Vypněte MacBook a odpojte napájecí kabel a další příslušenství
  • Použijte dezinfekční ubrousky (bez bělícího efektu), dejte pozor na přebytečnou kapalinu, která by mohla stékat do klávesnice
  • Hadříkem z mikrovlákna přetřete poté tyto plochy

Apple opět uvádí několik důležitých bodů, které doporučuje dodržet. Nepoužívejte bělící spreje nebo ubrousky. Hadřík nesmí být příliš nasáklý vodou. Pokud na MacBooku vytvoříte vrstvu vody, co nejdříve ji setřete. Nepoužívejte hadříky s hrubým povrchem. Při čištění klávesnice moc netlačte, mohlo by dojít k poškození kláves.

Jak vyčistit MacBook Pro

Jak vyčistit porty MacBooku

Čištění portů je celkem choulostivá činnost. Při neopatrné manipulaci můžete portům ublížit. Proto doporučujeme navštívit ochotné prodejce, kteří vám s vyčištěním pomohou. Zkuste třeba autorizované Apple prodejny iSetos.

Zdroj: 9to5mac.com

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)