iDrby

Měníte si často tapety na pozadí vašeho iPhonu? Zkuste aplikaci Vellum

wallpapers
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Vellum je jednoduchá iOS aplikace, která vám poskytne množství unikátních tapet pro váš iPhone. Navíc je jednoduchá na ovládání a nezaplatíte za ní ani kačku.

Za aplikací stojí Merek Davis, který je tvůrcem už druhého titulu v App Store. Prvním je mnou velice oblíbený titul na editaci fotografie Mextures. Díky němu také Vellum je tím, čím je, i když za to samozřejmě může i četná kolaborace s různými umělci.

 

Nejdříve byl Mextures, pak přišel Vellum

Mextures je aplikace, která vám poskytne úpravu vaší fotografie, a to od té základní až po aplikování množství textur, světel, odlesků a v neposlední řadě také filtrů. Sadám, jež už jsou z těchto editací zkombinovány, se říká formule. Ty pak jako celek můžete aplikovat na vaše fotografie. Zde se tvůrce titulu Vellum inspiroval a díky Mextures vytvořil několik sad tapet, které si tak můžete dát na pozadí vašeho telefonu. A to zdarma, avšak s reklamou.

Ihned po spuštění titulu lze procházet jednotlivé sady. Jsou zde nejen makro synapse, ale i třeba povrch Marsu nebo různé matice květin, vln a všelijakých geometrických tvarů. Po výběru sady vás aplikace hned informuje, která byla tvořena za pomoci titulu Mextures a nabídne vám jeho stažení, pokud jej ještě nevlastníte.

„I’M MEREK DAVIS. I TAKE PICTURES OF PEOPLE & PLACES. I CREATED THE PHOTO APP – MEXTURES AND THE WALLPAPER APP VELLUM. I ALSO SELL MY ARTWORK & TEXTURES. LET’S BE FRIENDS AND CREATE SOMETHING BEAUTIFUL.“

Po výběru tapety uvidíte tři nabídky. První určujete intenzitu snímku, takže na zamčené obrazovce jej můžete mít ostrý a po odemčení rozostřený, abyste lépe viděli na ikony na ploše zařízení. Stiskem prostředního tlačítka si tapetu uložíte do galerie fotografií a třetí vám poskytne ukázku, jak by vybraná tapeta vypadala jak na zamčené, tak domovské obrazovce. To proto, abyste případně zjistili, jak moc snímek rozostřit. Symbolem aplikace se vrátíte zpět k procházení sad tapet.

 

Ostrý jako břitva

Kvalita obsažených snímků je dokonalá. Každý je totiž ostrý jako břitva a každý na tapetě iPhonu vypadá naprosto parádně. Rozhraní aplikace poskytuje i ikonu otazníku, pod kterou naleznete informace o aplikaci, vesměs všechny nabídky ale odkazují do webového prohlížeče.

Aplikace Vellum není nijak originální zázrak, protože titulů, které vám poskytnou zkrášlení pozadí plochy vašeho iPhone, naleznete v App Store obrovské množství. Vellum mezi nimi vyniká hlavně díky svému tvůrci a tomu, že obsahuje snímky, které byly editovány v aplikaci Mextures. Tím vás Merek Davis chce nasměrovat i k tomu, abyste Mextures vyzkoušeli a udělali si tapetu klidně i ze své fotografie.

Kvalita snímků
Rychlost aplikace
Informace o jednotlivých sadách snímků

 Otravná reklama

icon
Vellum WallpapersMEREK DAVIS COM, LLCEntertainmentZdarmaStáhnout
Hodnocení
  • Využití
  • Design
  • Cena
4.7

Shrnutí

Aplikace od známého fotografa, která je výjimečná právě svými fotografiemi. Konkurenčních výtvorů je v App Storu spousta, žádný z nich ale neobsahuje tak originální tapety.

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.