iDrby Mac

Podívejte se na unboxing nového iMacu Pro a jeho benchmark

počítač
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Nejvýkonnější „superpočítač“ Applu, iMac Pro, se začal prodávat teprve před Vánoci. Podívejte se na jeho unboxing a benchmark.

Profesionální počítač iMac předvánoční trh nestihl a pod stromečkem si jej tak nikdo nadělit nemohl. Nyní už jej ale Apple svým zákazníkům začal rozesílat, a proto se můžete podívat na první unboxing video i test jeho výkonu.

Jedná se však o základní konfiguraci, protože pokud toužíte například po osazení osmnácti jádry, na kurýra si počkáte 5 až 7 týdnů. Spokojíte-li se však se základem, můžete mít doma svůj iMac Pro za 139 990 Kč už za 14 dní.

Ten vám nabídne 3,2GHz 8jádrový procesor Intel Xeon W s Turbo Boost až 4,2 GHz, 32 GB 2666MHz paměti ECC, 1TB SSD úložiště, Radeon Pro Vega 56 s 8 GB paměti HBM2, 10Gb Ethernet, čtyři porty Thunderbolt 3, 27palcový Retina 5K P3 displej s rozlišením 5120 × 2880.

počítač

iMac Pro je nabízen ve vesmírně šedé barvě, takže, pokud chcete, lze si k němu objednat i Magic Mouse 2 nebo Magic Trackpad 2 ve stejné barevné variantě. Dodávaná klávesnice je samozřejmě také vesmírně šedá, stejně tak přibalené nálepky s logem společnosti.

 

První dojmy a benchmark

Jeden z prvních kousků iMacu Pro dorazil do redakce magazínu AppleInsider, jehož redaktoři se podělili o své první dojmy. Vesmírně šedá barva iMacu Pro vypadá o něco tmavší, než ta na MacBoocích Pro s Touch barem. Jeho Retina 5K displej je naopak totožný s tím, jakým je osazen 27“ iMac. Oproti němu ale hrají integrované reproduktory modelu Pro o něco hlasitěji a zároveň mají více basů.

benchmark

Co se výkonu týče, byl zkoušen export 34minutového 4K videa, který byl prováděn v aplikaci Final Cut Pro X. Celý render trval 18 minut a 5 sekund, což je ve výsledku dvakrát tak rychlejší, než kdybyste tu samou akci prováděli na MacBooku Pro z roku 2016.

benchmark

Při tomto procesu naměřila aplikace Cinebench R15 hodnoty 1 682 bodů v multi-core a 176 bodů v single-core. Procesor počítače byl přitom zahřátý na 65 stupňů Celsia, přičemž jeho využití bylo na hranici 30 procent. Grafika pak byla vytěžována jen z deseti procent, její paměť na 35 procent. Na kompletní výsledky měření se můžete podívat zde.

Redaktoři podnikli test iMacu Pro i v aplikaci Geekbench 4. Zde ze zátěže všech osmi jader vzešly výsledky 31 159 bodů v multi-core, a 5 088 bodů v single-core. Od multi-core se podobný výsledek dal očekávat, single-core je ale opravdu milým překvapením.

benchmark

Svá slova, kterými sám Apple svůj iMac Pro uváděl, jsou tedy pravdivá. Skutečně se jedná o nejvýkonnější počítač, který v Cupertinu vyvinuly. A to se zatím jedná jen o základní konfiguraci.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.