Aplikace Pro macOS

Nainstalujte si náhradu za Twitter i YouTube klienta na váš počítač s macOS

macOS Sierra, iOS 10.3
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikacím pro platformu macOS se často nedostává takové pozornosti, jako těm pro iOS, což je rozhodně škoda. Tyhle by se vám totiž mohly opravdu hodit. A to nejen proto, že některé nahrazují oficiální aplikaci Twitteru.

Proč? Protože Twitter na macOS dlouhá léta nabízel oficiálního klienta, který však příliš té krásy ani uživatelské přívětivosti nepobral. Vývojáři sítě se mu navíc již nadále nechtějí věnovat, a tak jej v půli března definitivně zaříznou. Aplikace tedy možná bude pracovat dál, ale nepůjde již instalovat na nové počítače, stejně jako na ní nebudou vycházet aktualizace.

Čeká ji tedy nevyhnutelná smrt. Twitter přitom náhradu nenabízí. Tedy respektive ano, ale jen v podobě webového rozhraní. To sice není špatné, ale mnohým vyhovovat nemusí. Existuje však celá řada klientů, které vám s procházením příspěvků na této síti pomohou. A to možná ještě lépe.

 

Alternativní aplikace pro desktopovou aplikaci Twitteru:

 

Tweetdeck

Větší flexibilita, větší možnost přizpůsobení a hlavně rozdělení zobrazení příspěvků dle algoritmu Twitteru či časové osy. Po té ostatně mnozí uživatelé volají už od té doby, co se začaly příspěvky řadit jinak, než chronologicky. Aplikace nabízí jednoduché rozhraní, které se původní aplikaci Twitteru na macOS podobá nejvíce. S vaším přechodem tak budete mít nejméně starostí i proto, že je titul zdarma. Ostatně pochází od stejných vývojářů, jako řečená ukončená aplikace, proto je ale také její životnost značně nejistá.

icon
TweetDeck by TwitterTwitter, Inc.NewsZdarmaStáhnout

Tweetbot

Žádné algoritmy, žádné reklamy a minimum sponzorovaných příspěvků nabízí aplikace Tweetbot. Přizpůsobíte si v ní rozhraní dle vašich potřeb, přítomny jsou i filtry nebo režim nerušit. Aplikace umožňuje využít plných 280 znaků přízpěvku s přidáváním obsahu jako jsou obrázky, videa, GIF soubory atd. Nechybí ani možnost odesílat direct zprávy a mnoho dalšího. Cena je ale vyšší, protože toto řešení vás vyjde na 249 Kč.

icon
Tweetbot 2 for TwitterTapbotsSocial Networking249,00 KčStáhnout

Twitterrific 5

Další placenou alternativou je aplikace Twitterrific, která je již ve své páté verzi. Ani ta nepředkládá žádné reklamy a i ona nabízí řazení dle časové osy. Můžete si v ní přizpůsobit fonty písma, vzhled přiložených médií. Poskytuje integraci do notifikačního centra i možnost mít otevřeno několik oken s vašimi různými účty naráz. To vše za cenu 199 Kč.

icon
Twitterrific 5 for TwitterThe IconfactorySocial Networking199,00 KčStáhnout

Quick Tweet

Quick Tweet je jednoduchost sama, nejedná se ale o plnohodnotnou náhradu klienta Twitteru. Slouží jen a pouze k okamžitému sdílení vašich příspěvků bez možnosti nahlédnout na vaši domovskou obrazovku, číst si v timeline, ani nic jiného. Na druhou stranu svůj tweet můžete komponovat okamžitě a bleskurychle jej publikovat. Na ostatní musíte využít jiných titulů.

icon
Quick TweetChongyu ZhuSocial NetworkingZdarmaStáhnout

Na závěr tohoto Twitter okénka jen takové zamyšlení nad pricingem aplikací. Je vidět, že uživatelé této sociální sítě nemají problém zaplatit za obsah, který se v ní dočtou. Historie vybraných placených aplikací totiž sahá už hodně nazpět a přitom jsou stále nesmírně populární. Dokážete si představit, že byste třeba zaplatili za podobného klienta sociální sítě Facebook?

 

Ostatní zajímavé aplikace pro macOS:

 

Boxy

Využíváte titul Inbox by Gmail? Tak se vám bude Boxy líbit. Jedná se o minimalistického e-mailového klienta s čistým a jednoduchým rozhraním, které ale poskytuje množství funkcí. Mezi ně patří inteligentní odpovědi, markdown, možnost opožděného odesílání e-mailů, připomínky, integraci Google kalendáře, užitečné archivní funkce, vyhledávání atd. Samozřejmostí je podpora více účtů. Cena je pak 149 Kč.

icon
Boxy for Gmail - Email ClientFrancesco Di LorenzoProductivityZdarmaStáhnout

Sip

Aplikace Sip je vhodná zejména pro umělce, designéry, návrháře, vývojáře aplikací i další tvůrce různého obsahu, kteří potřebují využívat množství barevných palet. Tato aplikace vám je umožní vytvářet i udržovat a poskytne vám k nim přístup přímo z panelu nabídek systému macOS. Plně spolupracuje s tituly Photoshop, Xcode, Illustrator, Sketch a další. Aplikaci Sip nenajdete v Mac App Storu, můžete ji ale stahovat přímo ze stránek vývojářů zde.

 

Agenda

Titul Agenda je zajímavou alternativou pro vaše poznámky. Je přímo šitý pro plánování projektů. Vyniká zejména tím, že vám vaše poznámky řadí do časové osy, takže přesně víte, kdy, kde a co jste si zaznamenali a k jakému tématu se daný záznam váže. Aplikace samozřejmě nabízí komplexní textový editor i s možností určení různého formátování. Titul je zdarma, za pokročilé funkce zaplatíte 24,99 dolarů za rok. Řadí se mezi ně vytváření událostí v kalendáři, ukládání historie hledání a export do Markdown nebo HTML.

icon
Agenda.Momenta BVProductivityZdarmaStáhnout

DeskApp for YouTube

DeskApp je jednoduchá ale velice užitečná aplikace, která je navržena tak, aby vám umožnila vyhledávat a sledovat videa ze sítě YouTube namísto skrze Safari, Chrome nebo jiný internetový prohlížeč. Umožňuje rychlý přístup k nabídce sítě přímo z horního řádku sytému macOS. Navíc podporuje více oken i karet a poskytuje čisté a snadno použitelné rozhraní. Pokud tedy chcete náš pořad LifeHacker sledovat pohodlněji, směle stahujte. Aplikace je zdarma.

Item not available.
iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.