Aplikace Pro iOS

Aplikace Twitter pro iOS dostala nastavení paměti

aplikace
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Vývojáři sociální sítě Twitter vydali aktualizaci, která uživatelům umožní promazat paměť aplikace a ušetřit tak cenné megabajty.

Aplikace sociálních sítích, jakými jsou třeba právě Twitter, Facebook ale i Instagram, mají tu nemilou vlastnost, že doslova „žerou“ data a nabývají tím značně na váze. Aplikace, která při instalaci měla 100 MB, může nyní mít klidně i více jak pětinásobek. Jak to vyřešit? Účinnou variantou je aplikaci smazat a znovu naistalovat. Se značně elegantnějším řešením teď ale přišel Twitter, který do nastavení vložil nabídku promazání paměti aplikace.

 

Vše najdete v Nastavení

Po aktualizace aplikace Twitter na verzi 6.7.31 navštivte záložku , v horní části obrazovky zvolte nabídku ozubeného kola a vyberte Nastavení. Níže naleznete nabídku Využití dat, ve které se skrývá volba Úložiště. Zde tedy vidíte, kolik vám aplikace Twitter zabírá paměti (do tohoto čísla není započítána samotná velikost aplikace, která činní cca 110 MB).

Když si jednotlivou nabídku potvrdíte, zobrazí se vám možnost smazat jak úložiště médií, tak webových stránek a jejich data. Já jsem tímto krokem ušetřil 248 MB. Kolik vám ale Twitter zabírá místa, však zjistíte i z v nabídce Nastavení. Tam stačí jít do záložky Obecné, Úložiště a využití iCloudu, kde si rozjedete nabídku Spravovat úložiště.

I když je to cesta značně kostrbatá, je neskutečně užitečná, protože zde se vám řadí všechny aplikace dle zabírajícího místa ve vašem zařízení. Jednoduše se tak rozhodnete, kterou smazat a kterou ponechat, i když ji třeba příliš často nepoužíváte. Aplikace jdou mazat i přímo z této nabídky, bohužel promazat jim pouze paměť nejde.

Dle obrázcích výše můžete vidět, že sociální sítě jsou opravdu žrouti megabajtů. Tím, že se s tímto Twitter dokázal vypořádat aktualizací a zásahem uživatele v aplikaci, je jen dobře a nezbývá než doufat, že ho ostatní budou následovat.

Zdroj: 9to5mac.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.