Poradna

Jak tisknout z iPhonu bez funkce AirPrint

Jak tisknout z iPhonu

Tisk z iOS zařízení není žádnou novinkou. Pokud ale nemáte tiskárnu, která podporuje technologii AirPrint, musíte si pomoci jinak.

Technologie AirPrint už nějakou dobu slouží v iOS k bezdrátovému tisku z iPhonu, iPadu, případně iPodu touch. Jak ale tisknout, když máme tiskárnu, která AirPrint nepodporuje? Je to jednodušší, než si možná myslíte.

V první řadě musíte mít tiskárnu, která se aspoň dokáže připojit na vaší Wi-Fi síť. Bez toho to opravdu nepůjde. Dále pak nainstalovanou aplikaci od výrobce tiskárny. Tu naleznete v App Store a celá řada výrobců myslí právě na uživatele, kteří takto chtějí tisknout. Mezi aplikacemi tak naleznete výtvory od Canonu, HP, Lexmarku nebo Samsungu. My vyzkoušeli tisk s tiskárnou posledně jmenované značky. A kupodivu vše šlapalo jak na drátkách.

Jak na tisk z iOS

Nejprve se přesvědčte, že tiskárna i iOS zařízení jsou připojené na stejné bezdrátové síti. Po spuštění aplikace se pak musíte na tiskárnu připojit. V případě naší situace to šlo velmi snadno, aplikace hned rozpoznala síťovou tiskárnu a označila ji zelenou fajfkou jako připojenou a připravenou k tisku.

Pokud máte multifunkční zařízení, můžete kromě tisku i skenovat nebo faxovat. V případě skenu se obraz přesune rovnou do mobilní aplikace. Tisk i fax poskytuje stejné volby zdroje. S tím rozdílem, že u tisku vám vyjede vytištěný dokument nebo fotka a u faxu se rovnou odešle na zadané číslo.

Spousta voleb zdroje k tisku

Na výběr je několik možností, z čeho lze tisknout. Volit můžete galerii fotek, rovnou fotoaparát, webovou stránku, lokální dokumenty, zkopírovaný obsah ve schránce, e-mail a dokumenty na Google Drive a iCloud Drive. Množství těchto voleb mě velmi překvapilo. Ještě víc jsem byl pak překvapený, jak rychle se vytiskl dokument, který jsem měl uložený na iCloudu.

Po vybrání zdroje k tisku začala tiskárna do vteřiny reagovat a během deseti sekund byl vytištěný. Jednoduché a rychlé.

Item not available.
Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)