Poradna

Užitečné tipy, jak v iOS 11 pořídit snímek obrazovky

iOS 11

Apple udělal mnohým radost a pořizování snímků obrazovky bude v iOS 11 daleko příjemnější. Podívejte se na video, které ukazuje více jak 10 tipů.

Není žádným tajemstvím, že pořizování snímků obrazovky (screenshotů) v iOS 11 je mnohem přívětivější. Zároveň systém dovoluje více možností nastavení a přizpůsobení snímků. Stisknutím tlačítka plochy s vypínacím tlačítkem to tedy pouze začíná.

Na videu uvidíte více jak 10 praktických tipů, jak zvýšit produktivitu v případě pořizování screenshotů.

Po vytvoření snímku obrazovky známým dvojhmatem (stisknutí tlačítka plochy a vypínacího tlačítka zároveň) se pořízený snímek ukáže jako malý obdélník v levém dolním rohu. Pokud vytvoříte několik snímků najednou, přesunou se do tohoto místa všechny. Také se ukládají do alba s názvem Snímky obrazovky v aplikaci Fotky.

Přetahování jedna radost

Z již zmíněného rohu pak můžete snímky vzít a přetáhnout je do libovolné aplikace, která s obrázky umí pracovat. Nebo, pokud vytvoříte screenshot omylem, nebo se vám nehodí, chyťte jej a tažením doleva sprovoďte ze světa.

Pokud podržíte prst na vytvořeném snímku v dolním rohu, otevře se nabídka sdílení. Pomocí ní lze tak poslat snímek do další aplikace, zkopírovat, přidat ke kontaktu, nebo poslat pomocí AirDropu do jiného zařízení.

Když na snímek krátce klepnete, zobrazí se ve velkém náhledu s možností oříznutí a další editace. Lze tak vyznačit důležité místo na screenshotu barevnou linkou, vygumovat část obrázku nebo jinak upravit snímek, aby byl pro vás použitelnější. Takto upravený snímek obrazovky pak odešlete rovnou druhé straně, uložíte nebo rovnou smažete.

Použijte klávesové zkratky

V případě připojené klávesnice funguje i zde klávesová zkratka známá z operačních systémů macOS. Stačí podržet současně klávesy Cmd + Shift + 3. Když podržíte klávesy Cmd + Shift + 4, otevře se screenshot rovnou v režimu editace. A pokud použijete první klávesovou zkratku několikrát, čímž vytvoříte několik snímků najednou a pak podržíte druhou klávesovou zkratku, objeví se v režimu editace všechny pořízené snímky.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)