Apple Watch iDrby iPhone

Magazín TIME zařadil iPhone X a Apple Watch Series 3 mezi 10 nejlepších produktů roku 2017

TIME
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Magazín TIME přinesl žebříček Top 10 Gadgets of 2017, mezi kterými se umístil i telefon Apple iPhone X a Apple Watch Series 3. Vyhrálo ale úplně jiné zařízení.

Apple iPhone X se umístil na druhém místě. Redaktoři magazínu na něm vyzdvihují zejména rozpoznávání tváří (Face ID) a jeho design, který nastolí trend telefonům, kteří přijdou po něm a to i navzdory tomu, že není prvním bezrámečkovým telefonem.

TIME

Hodinky Apple Watch třetí série pak obsadily příčku devátou. I když se po designové stránce příliš změn neudálo, přibyla minimálně jedna natolik zásadní funkce, která je katapultovala před všechny podobné nositelnosti. Můžete s nimi totiž telefonovat skrze síť LTE. V tuzemsku si bohužel této funkce příliš neužijeme, protože zde podporována není.

 

 

Konzole, reproduktor i dron

Žebříček nejlepších gadgetů roku 2017 uzavírá univerzální fotoaparát Sony Alpha A7R III. Univerzální proto, že jej využijí jak začátečníci, tak profíci a navíc je cenově dostupný. Na osmé příčce se nachází nová generace konzole Xbox One X. Chcete si zahrát ve 4K? Žádný problém.

Kdyby již byl dostupný Apple HomePod, možná by to bylo jinak. Takto ale sedmou příčku okupuje druhá generace chytrého reproduktoru společnosti Amazon. Uvidíme, jak žebříček dopadne za rok. Šesté místo patří Super Nintendo Entertainment systému, se kterým je dodáváno rovnou 21 herních titulů. Retro holt frčí.

Žebříček obsahuje jen dva telefony. Vyjma toho od Applu se tak do výběru dostal i Samsung Galaxy S8, který je na pátém místě. Jistě se jedná o skvělý kus elektroniky, takže si své místo zaslouží. Dron DJI Spark okupuje čtvrté místo. Je menší, než jeho předchůdci, ovladatelnější a pro navigaci nepotřebuje žádné dálkové ovládání. Umí totiž vzlétnout z vaší dlaně, kterou ho lze i pilotovat.

TIME

Jediný počítač ve výběru je Surface Laptop od společnosti Microsoft. Boduje lehkým a elegantním designem, ostrým displejem a dlouhotrvající výdrží. Pro uživatele systému Windows jistě jasná volba. A kdo je vítěz?

TIME

Napůl konzole, napůl handheld Nintendo Switch. Zařízení totiž můžete využívat jako konzoli připojenou k televizi, zároveň ale i jako (přerostlý) handheld, který si vezmete s sebou na cesty. Unikátní je také tím, že ovladače po jeho bocích jdou odnímat.

Zdroj: Time.com, MacRumors.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.