iDrby iPad

Obálka aktuálního magazínu The New Yorker byla nakreslena na iPadu Pro

iPad Pro
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Ilustrátor Jorge Colombo nakreslil obálku magazínu The New Yorker zobrazující Brooklyn Bridge Park na iPadu Pro. Pomohl mu k tomu i Apple Pencil.

Na obálku upozornil CEO Applu Tim Cook na jeho profilu na sociální síti Twitter. Ta zobrazuje děti hrající basketball v Brooklyn Bridge Heights, kam Colombo často chodí sledovat místní vodopád, nebo na piknik s přáteli. Při torbě skici prý pořád trnul hrůzou, kdy ho trefí nějaký míč. Tak se naštěstí nestalo, takže svou kresbu mohl úspěšně dokončit.

iPad


The New Yorker je americký časopis, který zveřejňuje reportáže, komentáře, kritiky, eseje, fikci, satiru, karikatury a poezii. Jeho vydavatelem je společnost Condé Nast Publications, což je divize impéria Advance Publications. Magazín založil novinář Harold Ross spolu se svou manželkou Jane Grant a první jeho číslo vyšlo 21. února 1925. V roce 1985 získal časopis filantrop Samuel Newhouse a stal se součástí jeho impéria Advance Publications. Časopis vydal díla řady autorů, mezi něž patří například John Hersey, Haruki Murakami, Dorothy Parker, Vladimir Nabokov a Roald Dahl.

Zdroj: Wikipedie


Není to poprvé

The New Yorker také uveřejnil video procesu tvorby přebalu, jak jej Colombo postupně kreslil. Apple iPad a Apple Pencil jsou ideální nástroje pro „digitální“ umělce. Obě zařízení jim totiž poskytují vše, co potřebují a navíc jim nikdy nedojdou barvy. Obálka magazínu The New Yorker však není jediným dílem, které v této kombinaci vzniklo. Už před časem nakreslil pro Netflix Kyle Lambert plakát k televizní sérii Stranger Things.

iPad

Zdroj: Macrumors.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.