Technologie

Systém iOS 11 je nainstalovaný již na 65 % zařízeních. iOS 10 má stále 28% podíl

iOS 11
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple na svých vývojářských stránkách uveřejnil zprávu, že operační systém iOS 11 je nainstalovaný již na 65 % zařízeních. To je jen o 6 % více, než tomu bylo v prosinci.

V listopadu to bylo 52, v prosinci 59 a v lednu tomu je 65 procent. Adopce operačního systému iOS 11 z předchozích verzí tedy na iPhony, iPady a iPody Touch neprobíhá tak rychle, jak Apple možná doufal. Čísla hovoří za vše a ta jsou horší, než tomu bylo u předchozích verzí.

systém iOS 11

Systém iOS 10 byl za stejný čas nainstalovaný na 76 procentech zařízeních, iOS 9 pak na 75 procentech kompatibilních telefonech a tabletech Applu. Nyní celých 28 procent zařízeních ještě jedou na iOS 10. 7 procent uživatelů pak využívá na svých zařízeních ještě starší systémy, jako jsou iOS 9 a nižší. Jedná se ale spíše o dosluhující zařízení, která na aktuální verze aktualizovat ani nelze.

Systém iOS 11 byl široké veřejnosti poskytnutý v říjnu minulého roku a mnozí se v něm stále potýkají s různými jeho problémy, proto už také vyšlo četné množství aktualizací a záplat. Aktuální verze tedy nese označení 11.2.2. Vývojáři ale momentálně testují již verzi 11.3, která je ve své sedmé betaverzi a dá se tedy očekávat její brzké uveřejnění.

 

Druhý pohled na věc

Ať už je číslo podílu nejnovějšího mobilního operačního systému Applu jakékoli, je jednoduše skvělé. Když si vezmete, že za necelé 4 měsíce jej používá na dvě třetiny uživatelů. O tom by si totiž konkurenční platforma Android mohla nechat jen zdát. Je sice fakt, že v tomto případě je to spíše na výrobcích telefonů, než na samotném Googlu.

U produktů Applu máte opravdu dlouhou dobu zaručeno to, že vaše zařízení bude běžet na tom nejnovějším a samozřejmě také „nejlepším“ systému. To, že vám aktualizací Apple zpomaluje jeho výkon, už je věc jiná.

Zdroj: AppleInsider.com

MacBook Pro

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.