iDrby iPhone

Steven Soderbergh natočil film Unsane jen na telefon iPhone

Steven Soderbergh
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Uznávaný režisér Steven Soderbergh Natočil svůj poslední film Unsane pouze na telefon iPhone. Podívejte se na trailer k filmu. Poznali byste, že není točený profesionální technikou?

Steven Soderbergh rozhodně není první, kdo s natáčením na iPhone koketuje. Nicméně poprvé se tak stává v takhle velikém měřítku. Soderbergh přitom prohlásil, že to byl jeden z nejvíce osvobozujících zážitků, které jako filmař kdy zažil. Zároveň dodává, že tento krok nedělá pro žádnou publicitu.

Steven Soderbergh

Chcete-li porovnat kvalitu záznamu, můžete tak učinit v traileru na samotný snímek. Pokud byste nevěděli, na jakou techniku byl film natáčen, pravděpodobně by vás vůbec nenapadlo, že to má na svědomí jen a pouze mobilní telefon.

Film byl natáčen v rozlišení 4K a premiéru v kinech by měl mít v březnu tohoto roku. V hlavní roli se představí Claire Foy, dále ve snímku hrají Joshua Leonard, Jay Pharaoh, Juno Temple, Aimee Mullins a Amy Irving. Protože natáčení snímku probíhalo v létě loňského roku, je pravděpodobné, že k němu byl použit iPhone 7 Plus. O příslušenství, kterého jistě musela být celá řada, se zatím více informací neví.

Steven Soderbergh

Zajímavostí ještě je, že Soderberghovi trvalo natáčení pouhý jeden týden. Jakmile pak měl již nějaký materiál pořízený, ihned jej také přímo v iPhonu stříhal a ukazoval hercům, jak to vlastně vypadá.

 

Steven Soderbergh

Steven Soderbergh (1963, Atlanta, USA) debutoval vztahovým dramatem Sex, lži a video (Sex, Lies, and Videotape, 1989 – Zlatá palma na MFF v Cannes). Za režii drogového dramatu Traffic – Nadvláda gangů (Traffic, 2000) získal Oscara. S nadhledem střídá artové projekty a inteligentní žánrové snímky. Mezi ty první patří např. životopis Kafka (1991), remake Tarkovského sci-fi Solaris (2002) nebo tragikomedie Hollywood, Hollywood (Full Frontal, 2002). Komerční linii v Soderberghově filmografii pak zastupuje krimiromance Zakázané ovoce (Out of Sight, 1998), životopisné drama Erin Brockovich (2000), zlodějská komedie Dannyho parťáci (Ocean’s Eleven, 2001) a její dvě pokračování (2004, 2007), thriller Nákaza (Contagion, 2011), akční Zkrat (Haywire, 2012) či romantická komedie Bez kalhot (Magic Mike, 2012).

Steven Soderbergh

Aktuálně posledním uveřejněným Soderberghovým snímkem jsou Loganovi parťáci s Channingem Tatumem, Adamem Driverem a Danielem Craigem v hlavních rolích. Ti se vydají vykrást trezor uprostřed automobilového závodiště během největšího a nejslavnějšího závodu v Americe.

Zdroj: AppleInsider.com, csfd.cz, filmserver.cz

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.