iDrby

Chicagský Apple Store měl problém. Padal mu sníh ze střechy

snih
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Z nového Apple Storu v Chicagu padal sníh, který ohrožoval jeho návštěvníky. Nemohla za to však jeho konstrukce, ale software.

Kde udělali inženýři chybu? Před koncem roku 2017 oblétla internetové servery zpráva, že návštěvníky nového Apple Storu v Chicagu ohrožuje padající sníh a led. Mnozí to dávali na vrub jeho originální konstrukci, která vypadá jako víko MacBooku Air. To se Applu samozřejmě nelíbilo, a tak přispěchal ze zprávou, že za všechno může chyba v softwaru.

snih

Díky vznikajícím ledovým plochám a rampouchům visících ze střechy totiž museli zaměstnanci obchodu postižené lokace viditelně ohradit a varovat tak návštěvníky i náhodné kolemjdoucí před případným nebezpečím. Zástupci firmy se tím setkali s kritikou, proč nezvolili jiný tvar střechy Apple Storu, jako by nebylo evidentní, že podobný problém nastane. Sněhové přeháňky s množstvím napadaného sněhu jsou totiž v Chicagu běžné.

Stavbu této vlajkové lodi mezi kamennými obchody Applu, která je otevřená teprve několik málo měsíců, měla na starost londýnská společnost Foster & Partners. A ta samozřejmě nic nepodcenila. Aby sníh ze střechy postupně odtával, má ta integrovaný vyhřívací systém, který má hromadění sněhové pokrývky zabránit. Něco se však pokazilo a tento systém nepracoval tak, jak měl, čímž byl problém na světě.

snih

Nicméně jak řekl Nick Leahy (tiskový mluvčí společnosti Apple) magazínu Chicago Tribune, systém již byl restartován a vše by tak mělo být zcela v pořádku. Odtávaná voda by tak už měla odtékat speciálními kanálky a žádné nebezpečí v okolí budovy by nemělo být přítomné.

 

Třetí nejlidnatější město USA

Více obyvatel něž Chicago mají pouze New York a Los Angeles. Metropolitní oblast Chicaga má takřka 10 milionů obyvatel. Město se nachází ve státě Illinois při pobřeží Michiganského jezera. Z politických důvodů má město přezdívku Windy City (Větrné město). V porovnání s New Yorkem nebo Los Angeles je Chicago mnohem čistší a zelenější. Díky velkému množství parků se městu přezdívá také jako City in a Garden (Město v zahradě), což je i městské motto. Nejvyššími budovami jsou Willis Tower (443 m, 2. nejvyšší budova USA), Trump International Hotel and Tower (423 m), Aon Center (347 m) a John Hancock Center (344 m).

Zdroj: AppleInsider.com, Wikipedie

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.