Aplikace

Snapseed dostal aktualizaci, nyní už pracuje s RGB křivkami

foto
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Oblíbená aplikace Snapseed se dočkala aktualizace na verzi 2.15, která přináší nové možnosti editace fotografií. S RGB křivkami si totiž ne každý titul (i uživatel) rozumí.

Snapseed je univerzální editační aplikací, která je jednoduše jednou z těch nejlepších, které na platformě iOS můžete používat. Je to zejména díky množství jeho funkcí, jejich jednoduchému aplikování a v neposlední řadě i češtině.

 

Vskutku ladné křivky

V minulých aktualizacích přibyly funkce Obličej, která vám pomáhá při editaci portrétové fotografie a Vyvážení bílé, které lépe pracuje s barevným snímáním předmětu, když na něho dopadá rozdílné světlo – ze žárovky, zářivky, anebo to přirozené skrze otevřené okno. Nyní se vývojáři zaměřili na profesionálnější editaci v podobě křivek RGB.

Barevný model RGB neboli červená-zelená-modrá je aditivní způsob míchání barev používaný v barevných monitorech a projektorech (jde o míchání vyzařovaného světla), tudíž nepotřebuje vnější světlo (monitor zobrazuje i v naprosté tmě). Každý pixel na obrazovce může být na displeji reprezentován jako hodnoty pro červenou, zelenou a modrou. Tyto hodnoty jsou převedeny do intenzity nebo elektrického napětí přes gama korekci tak, že zamyšlená intenzita je reprodukována na displej.

V aplikaci tak přibyla nabídka Křivky. Ta při spodní liště nabízí tři nabídky. První je editace snímku podle barevného spektra. Druhá jen potlačuje nebo zobrazuje schémat křivek na displeji a třetí už jsou různé přednastavené kombinace, pokud si s křivkami nechcete tahat sem a tam dle svého uvážení.

Tady právě Snapseed nad konkurencí vede. Ta sice RGB křivky poskytuje, ale hodí mezi ně uživatele bez větší přípravy. Díky přednastaveným variantám je tak ti méně zkušení snáze pochopí a třeba s nimi začnou pracovat více. Touto aktualizací se Snapseed zase posunul o kus dál ve své profesionalitě. Navíc pokud vám podobná editace fotografie prostě nevyhovuje, jednoduše ji nemusíte využívat.

icon
SnapseedGoogle, Inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

Zdroj: Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.