Aplikace

Snapchat spouští možnost tvorby vlastních filtrů a objektivů pro všechny uživatele

snapchat
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Sociální síť Snapchat představila novou funkci, která uživatelům umožňuje vytvářet vlastní filtry a objektivy. Tato možnost však něco stojí.

Cena konkrétně začíná na deseti dolarech. Snapchat tak usiluje o zvýšení angažovanosti uživatelů sítě, ale také chce tímto krokem zvýšit své výnosy. Zpočátku byla funkce dostupná pouze vývojářům třetích stran, nyní se dočkali i všichni ostatní.

Snapchat

Ti mají na výběr z více než 150 šablon, ke kterým je přístup jak z mobilní aplikace, tak z webového rozhraní. Snapchat zde však nabízí i nové fonty. Chcete-li si své filtry a objektivy vytvářet, najdete tuto možnost v nastavení pod nabídkou Filters & Lenses.

 

70 milionů uživatelů každý den

Do Snapchatu se denně přihlásí na 70 milionů uživatelů, kteří v aplikaci stráví v průměru něco málo přes tři minuty. Touto unikátní funkcí se tak Snapchat povyšuje nad své konkurenty, zejména pak Instagram (potažmo Facebook), který žádnou podobnou ani jinou placenou službu zatím nenabízí. Je ale otázkou času, než i toto zdárně okopíruje, protože u Snapchatu se velice často a velice rád inspiruje.

Díky investicím od uživatelů se pak očekává další růst Snapchatu. Jeho akcie díky této novince a dalším pozitivním zprávám hovořícím o úspěšném boji s Instagramem, během tohoto týdne povyskočily o závratných 20 procent.

Během ledna Snapchat představil dvě velké novinky. Předně značně rozšířil svou funkci Bitmoji, která nabízí mnohem více přizpůsobení, než kdy dřív. Bitmoji Deluxe nyní poskytují stovky detailních úprav, kdy přibyly nové tóny pleti, účesy, barvy vlasů, tvary obličejů a stejně tak se rozšířilo i portfolio oblečení a příslušenství, jako jsou brýle, čepice atd. Nyní si tak můžete upravit svého animovaného avatara přesně dle vašeho aktuálního vzhledu.

Zároveň Snapchat umožnil sdílení příběhů i s rodinou a přáteli, kteří aplikaci Snapchat nemají. Služba vám totiž nyní poskytuje sdílení vašich příspěvků i na sociální sítě Facebook a Twitter. Protože se ale počítá i s tím, že například vaše babička ani jednu tuto službu nepoužívá, může se na vaše příběhy podívat klidně jen na webu.

icon
SnapchatSnap, Inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.