Aplikace

Snapchat nově rozeznává obsah na fotografiích a přidává k nim rámečky a text

Apple
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Na měsíc prosinec plánují vývojáři aplikace Snapchat obsáhlou aktualizaci. Už nyní ale přidávají automatické rozpoznávání obsahu na fotografiích.

Chytrý algoritmus aplikace naskenuje snímek a zjistí, co je na něm obsaženo. V závislosti na tom vám pak předloží ideální možnosti, jak jej editovat nebo doplnit. To nejčastěji tematickými rámečky, filtry nebo textem.

Tato novinka je implementována postupně, takže někdo ji již může využívat od minulého týdne, jiným se zpřístupní třeba až ten následující. Záleží i na tom, co je na snímku pořízeno. Snapchat zatím korektně rozezná jen obsah točící se kolem koncertů, pláží, domácích mazlíčků, sportu a jídla.

Aby to nebylo zcela růžové, Snapchat má s doporučeným obsahem jasný záměr. Chce do něho totiž propašovat reklamu. To už se mu povedlo s Promoted Stories a AR Trial Ads programem  v minulém týdnu. Společnost si tím hlavně slibuje menší přeskakování samotné reklamy. V rozšířené realitě navíc můžete přidávat sponzorovaný obsah, jako jsou automobily různých značek, oděvy atd.

aktualizace

 

Připravte se na 4. prosince

Ať máte na tuto sociální síť názor jakýkoli, nedá se jí zapřít jistá míra inovátorství a to, že se pořád drží nad vodou. Kdo ví, jak by na tom byl Instagram, kdyby jej nekoupil Facebook. Snapchat navíc nabízí i speciální příslušenství, kterým jsou brýle Spectacles.

Jejich prodej ale nezaznamenal kýžený úspěch, stejně jako třetí kvartál roku 2017 zůstal za svým očekáváním. Služba se totiž rozrostla jen o „pouhých“ 4,5 milionů uživatelů namísto očekávaných osmi milionů. Tyto ztráty se musí někde nahnat a to samozřejmě na reklamě, protože používání aplikace je zdarma a uživatelé neplatí ani za žádné prémiové funkce.

Čtvrtého prosince letošního roku tak také vyjde veliká aktualizace titulu, který bude hodně měnit své uživatelské rozhraní. To by se mělo stát jednodušší a přehlednější, i když na úkor toho, že se to jistě mnohým stávajícím uživatelům nebude příliš líbit. Z dlouhodobého hlediska si to ale vývojáři ospravedlňují, že to bude pro všechny uživatele jistě prospěšný krok.

icon
SnapchatSnap, Inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com

Apple Watch PowerBeats3

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.