iDrby iPad

Smart konektor na iPadech Pro příliš netáhne, i tak se chystá nové příslušenství

iPad
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Smart konektor se prvně v iPadu Pro představil před dvěma lety. Výrobci příslušenství jej však příliš neimplementují, což by se mělo brzy změnit.

Společnosti vyrábějící příslušenství Smart konektor nepřijali zrovna pozitivně, protože je pro ně příliš drahý, a nevyplatí se jim dělat pro něho své produkty. Převážně tak stále využívají jen propojení mezi zařízeními pomocí technologie Bluetooth.

 

Výjimka potvrzuje pravidlo

Jednu z výjimek tvoří společnost Logitech, která svou Smart konektor klávesnici nabízí. Například ale společnost Incipio se nechala slyšet, že s vývojem čeká, až sama přijde s něčím odlišným oproti své konkurenci. Zatím ji Smart konektor příliš benefitů nepřináší.


Společnost Logitech, zaměřující se na inovaci a kvalitu, vyvíjí osobní periferní zařízení, která lidem umožňují si lépe vychutnat digitální svět. Začali v roce 1981 a od těch dob rozšířili svou odbornost v designu produktů mimo tuto oblast. S produkty prodávanými téměř v každé zemi světa nyní vedoucí postavení společnosti Logitech v oblasti inovací zahrnuje široké portfolio osobních periferních zařízení (bezdrátových i kabelových), se speciálním důrazem na produkty pro ovládání počítačů, hraní her, komunikaci přes internet, digitální hudbu a ovládání systémů domácí zábavy.

U kategorií jednotlivých produktů firma studuje, jakým způsobem zákazníci používají svá digitální zařízení, a poté se designéři a inženýři zaměřují na to, jak by mohli tato zařízení vylepšit – učinit je tak zábavnější, více produktivní, pohodlnější a úžasnější.

Zdroj: Logitech.cz


Zástupce společnosti Brydge šel ještě dál a přímo prohlásil, že jejich společnost nabízí množství kvalitních Bluetooth klávesnicí, a že technologie Smart konektoru je pro ně příliš limitující na to, aby se jím vůbec zabývali. Do budoucna se však jeho implementace nebrání, pokud přijde s nějakou změnou.

iPad

Sám Apple však řekl, že se v brzké době množství nového příslušenství podporující Smart konektor dočkáme. Nezbývá tedy, než se nechat překvapit, co se na nás chystá. Technologie Smart konektoru je přitom velice slibná, protože obsahuje inovativní technologie obousměrné výměny dat, takže nemusíte řešit zapínání, připojování ani párování zařízení mezi sebou. Smart Connector mezi iPadem Pro a např. Smart Keyboard od Applu přenáší data i napájení. Bez baterií a nabíjení. Jen klávesnici připojíte a pracujete.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.