Aplikace Pro iOS Pro macOS

Skype dostal aktualizaci. V macOS a iOS již můžete nahrávat hovory

Skype
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Společnost Microsoft aktualizovala svou aplikaci Skype, která nyní poskytuje dlouho očekávanou funkci nahrávání hovorů. Rozhraní je jednoduché.

S nejnovější verzí aplikace Skype pro platformy macOS a iOS mají nyní všichni uživatelé možnost nahrávat a sdílet probíhající hovory. Microsoft tak tuto funkci přidal do aplikace k jejímu patnáctému výročí existence. Omezení zde přitom není žádné, takže novinky mohou využívat jak pracovní týmy, tak populární podcasteři i obyčejní uživatelé.


Skype Skype aktualizoval na verzi 7.50 a přináší rychlejší sdílení souborů- Aplikace Skype se nyní dokáže hlouběji integrovat do systému macOS. Povolením nabídky sdílení tak můžete poslat soubor rovnou z Finderu.… ...

 

Nahraj, sdílej, ulož

Řešení je přitom velice jednoduché. Na počítačích Mac stačí po zahájení hovoru v pravém dolním rohu rozhraní kliknout na ikonu „+“ a zvolit Start recording (zahájit nahrávání). Stejně tak učiníte i na vašich iPhonech a iPadech. V obou případech pak budou všichni zúčastnění informování bannerem o tom, že je hovor zaznamenávaný.

Po ukončení hovoru a jeho finalizaci se následně zobrazí ve vašem chatu. Odtud jej můžete komukoli sdílet, nebo si jej uložit. Protože je ale záznam v aplikaci přítomen na cloudu služby, je dostupný jen po 30 dní. Po uplynutí této doby bude odstraněn.

K jeho uložení na Macu stačí kliknout na ikonu tří teček a zvolit Save to Downloads (uložit do stahování) nebo Save as (uložit jako) a vybrat, kam jej chcete umístit. Na mobilní platformě na něm pak pouze postačí dlouze podržet prst a objeví se vám patřičná nabídka. Potvrzením Save (uložit) jej uložíte do aplikace Fotky. V obou případech se tak děje v souboru MP4.

 

Co je Skype vlastně zač

Skype je peer-to-peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a video hovory, Instant messaging jakož i přenos souborů. Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Program se na trhu objevil v srpnu 2003 v Estonsku.

Umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí (služba SkypeOut) a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. První verze programu pro počítače Mac byla vydána v roce 2006. V květnu 2011 přešla společnost Skype pod křídla softwarového gigantu Microsoft, který ji koupil za 8,5 miliard amerických dolarů.

Pro majitele platformy Windows 10 možnost nahrávání hovorů ještě dostupná není. Prý se tak stane během několika nadcházejících týdnů. Verzi pro počítače Mac stahujte zde, tu pro iPhony a iPady pak odkazem níže.

icon
Skype for iPhoneSkype Communications S.a.r.lSocial NetworkingZdarmaStáhnout

Zdroj: Skype.com, Wikipedie

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.