Poradna

Screenshot iPhone obrazovky pořídíte dvěma tlačítky. Jakými?

Screenshot iPhone
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Můžete si chtít zaznamenat progres ve hře či aktuální počasí. Screenshot iPhone pořídí současným stiskem dvou tlačítek. Záleží ale, jaký používáte model.

Nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit. Můžete si chtít uložit otisk jízdního řádu z dané aplikace, abyste k němu nemuseli přistupovat on-line, uložit si snímek ze sociální sítě, či si vyfotit inzerát nebo webovou stránku. Screenshot iPhone pořídí jednoduše, jen mu musíte stisknou současně dvě jeho tlačítka.

Jak vymazat iPhone a ostatní iOS zařízení?

Screenshot iPhone 8 nebo starší, iPad a iPod touch

V momentě, kdy se nacházíte na obrazovce, kterou si chcete zaznamenat, stiskněte tlačítko spánku (nebo také on/off tlačítko) a tlačítko plochy zároveň. Po jejich uvolnění vám displej bíle problikne a ozve se charakteristický zvuk fotoaparátu.

jak vymazat iPhone

Tlačítko plochy je vždy umístěno pod displejem. Nezáleží přitom na tom, zda je mechanické či senzorické (iPhony 7 a 8). Tlačítko spánku je pak na iPhonech 6, 6s, 7 a 8 umístěno na horní části pravého boku. U starších zařízeních, jako jsou první generace iPhonu až verze 5s, SE, iPadech a iPodech touch je pak umístěno na pravé horní hraně přístroje.

 

Screenshot iPhone X a novější

S bezrámečkovými displeji muselo zároveň přijít nové gesto, které supluje chybějící tlačítko plochy. Pokud tedy vlastníte iPhone X, Xs nebo XR, pro otisk obrazovky stiskněte a podržte boční tlačítko na pravé straně iPhonu. Vzápětí stiskněte tlačítko zesílení hlasitosti na levé straně a pak obě tlačítka pusťte.

jak vymazat iPhone

Nehledě na používaném modelu se vám v levém dolním rohu obrazovky zobrazí miniatura snímku obrazovky (iOS 11 a novější). Když na miniaturu klepnete, můžete do ní pomocí Anotací doplnit kresby a text (na to se však hodí i aplikace Skitch). Pokud na ní podržíte prst, zobrazí se možnosti sdílení snímku. Přejetím přes miniaturu doleva snímek skryjete.

Jestliže si právě pořízený snímek obrazovky spolu s dalšími snímky z dřívějška chcete prohlédnout, přejděte do Fotek > Alba a klepněte na Snímky obrazovky. Jedná se o systémové album, které nemůžete editovat ani jej smazat.

 

Další dotazy do poradny můžete pokládat přes tento formulář

Vaše jméno

Vaše mailová adresa (povinné)

Vaše zpráva

Zdroj: Apple.cz

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.